statystyki

Umowa-zlecenie wyklucza dofinansowanie z PFRON

14.05.2015, 09:34; Aktualizacja: 30.10.2015, 09:26
Mateusz Brząkowski radca prawny, Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych

Mateusz Brząkowski radca prawny, Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnychźródło: Dziennik Gazeta Prawna

Pracodawca chce zatrudniać pracowników niepełnosprawnych i zastanawia się, jakie warunki powinien spełniać, aby mógł ubiegać się o dofinansowanie do ich wynagrodzeń. Czy musi mieć status zakładu pracy chronionej? Czy dofinansowanie przysługuje na osoby zatrudnione na umowę-zlecenie?

Podmiotem uprawnionym do ubiegania się o dofinansowanie do wynagrodzeń zatrudnionych pracowników niepełnosprawnych może być pracodawca: prowadzący zakład pracy chronionej, zatrudniający co najmniej 25 pracowników w przeliczeniu na pełny wymiar czasu pracy i osiągający wskaźnik zatrudnienia niepełnosprawnych w wysokości co najmniej 6 proc., albo zatrudniający w przeliczeniu na pełny wymiar czasu pracy mniej niż 25 pracowników. Aby móc ubiegać się o dofinansowanie do kosztów płacy zatrudnionej osoby niepełnosprawnej, pracodawca m.in. nie może:

● mieć zaległości wobec funduszu przekraczających ogółem kwotę 100 zł,

● znajdować się w trudnej sytuacji ekonomicznej według kryteriów określonych w art. 2 ust. 18 rozporządzenia Komisji (UE) nr 651/2014 (Dz.Urz. UE z 2014 r. L 187, s. 1).


Pozostało jeszcze 53% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane