statystyki

Emerytury: W Polsce nadal się rozdaje marchewki z przeszłości

autor: Bożena Wiktorowska29.04.2015, 07:17; Aktualizacja: 29.04.2015, 07:31
Założono, że jest pewna grupa najstarszych ubezpieczonych, którzy nie mogą zostać wykluczeni z systemu repartycyjnego o zdefiniowanym świadczeniu

Założono, że jest pewna grupa najstarszych ubezpieczonych, którzy nie mogą zostać wykluczeni z systemu repartycyjnego o zdefiniowanym świadczeniuźródło: ShutterStock

- Polacy wrócili do starego systemu emerytalnego, bowiem w sposób drastyczny ograniczono możliwości oszczędzania w otwartych funduszach emerytalnych - mówi Krzysztof Pater.


Pozostało jeszcze 98% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Komentarze (11)

  • Polak(2015-04-29 09:54) Zgłoś naruszenie 60

    Polska to kraj oparty na wyzysku -prawie wszystkie zakłady pracy sprzedano zagranicznym właścicielom, którzy u siebie płacą 8 euro za godzinę, u nas 8 złotych za godz. i w trakcie takiego wyzysku ktoś mówi o oszczędzaniu na emerytury- do tego na śmieciówkach. To kpina z narodu polskiego ! Młodzi wyjeżdżają, zaś ci którzy zostają ledwo wiążą koniec z końcem.Ten biedny kraj zaczyna przypominać Koreę Północną - pełen samouwielbienia rezydent i jego dwór, a reszta to biedny lud, który nie ma nic do powiedzenia i ma jeść szczaw i mirabelki.Na trasie przejazdu przywódcy rzędy dzieci machają chorągiewkami i cieszą się, bo tak im każe nauczyciel- oto nasz sukces.

    Odpowiedz
  • xxx(2015-05-06 21:07) Zgłoś naruszenie 51

    Po czterdziestu latach pracy w Polsce , postrzegam Polskę jako państwo wrogie i opresyjne wobec mnie i innych szarych obywateli. Decyzję sprzed kilkudziesięciu lat o pozostaniu w Polsce , kraju moich ojców i dziadków postrzegam jako życiowy błąd . Jestem rozczarowany tym jak wygląda życie w Polsce . Partyjniactwo , biurokracja , kolesiostwo , wadliwie działające wszelkie państwowe organa ( sądy , prokuratury , policja ...szkoły , ochrona zdrowia --- syf , kiła i mogiła , czy też może jak to określił minister Sienkiewicz H-j , D--a i kamieni kupa ) .Już nie wierzę , że tutaj może się cokolwiek zmienić na lepsze . Dołożę wszelkich starań aby moi najbliżsi i najmłodsi jak najszybciej wyjeżdżali z tej naszej polskiej patologii i układali sobie życie w normalnych , wiarygodnych i uczciwych państwach. Obrzydzeniem napawa mnie widok chmary złodziei , oszustów ; kłamców politycznych , hipokrytów , obłudników wywodzących się w głównej mierze z rządzącej ekipy platfusów - którzy to skutecznie od lat niszczą Polskę.

    Odpowiedz
  • adam(2015-04-29 08:09) Zgłoś naruszenie 20

    Żydom po 100 euro miesięcznie .ZGROZA !!!

    Odpowiedz
  • hebrajczycy okradli nasz kraj i ludzi pracy.......(2015-04-29 21:33) Zgłoś naruszenie 20

    po 45 latach utrata pracy=śmietnik aby przeżyć,von z nimi !!!

    Odpowiedz
  • 10 lat--to kłam,zamirzenia były ustalone przy ....(2015-05-04 11:00) Zgłoś naruszenie 20

    okrągłym stole,jak rozwalić życie polaków i osiąść na ziemii wybranej.

    Odpowiedz
  • marco(2015-09-28 15:14) Zgłoś naruszenie 10

    Dlaczego tylko o dalej pracowali?A ci co poszli na emeryturę ze wskaźnikiem 300% dalej dostaną 250%Czy ich pieniądze oddane ZUSowi są gorsze?

    Odpowiedz
  • Ja ja(2015-06-04 23:58) Zgłoś naruszenie 10

    A nam po 200. Złotych. Dla wszystkich po równo, z ZUSssss. Jak w Chile.
    .O,FEEEE.

    Odpowiedz
  • Jaromir(2015-07-12 09:23) Zgłoś naruszenie 10

    "Dlaczego na reformę systemu emerytalnego trzeba było czekać dziesięć lat?" Dlatego, że urzędasy nie wiedzieli co robić. Może ta komna ma wrócić, to po cholerę będziemy się wysilać i pracować? I dlatego PRZEZ BOLSZEWIKÓW i KOMUCHOWATYCH mamy tak wielki opóźnienie w stosunku do Zachodu WE WSZYSTKICH DZIEDZINACH, oczywiście oprócz genera i innych takich "inaczej"!

    Odpowiedz
  • Wyborca nieuprzywilejowany(2015-04-29 11:26) Zgłoś naruszenie 12

    Polacy nie wrócili do starego systemu emerytalnego , bo obowiązuje ustawa pseudo emerytalna TUSKOeBUZKA.
    Dopiero jak śwynskie i parszywe liberały PO przegrają wybory , to Polacy wrócą do starego systemu emerytalnego.

    Odpowiedz
  • ela(2015-07-13 08:18) Zgłoś naruszenie 00

    Nic w tym dziwnego.Przecież w przeszłości ludzie pracowali także w soboty niedziele ,święta i na zmiany.Nie widać różnicy?

    Odpowiedz
  • korpus(2015-05-02 08:53) Zgłoś naruszenie 01

    Cudownie, nareszcie pożyję. Prawie 100 euro! Może nawet uda mi się odłożyć co nieco z tej stówy. Wiem! Kupię całego kurczaka na mini ratkę, a nie wciąż korpusy i korpusy ...

    Odpowiedz