statystyki

Przy większym dochodzie będzie niższy zasiłek na dzieci z pomocy społecznej

autor: Michalina Topolewska23.04.2015, 07:22; Aktualizacja: 23.04.2015, 08:33

Ośrodek pomocy społecznej na podstawie specjalnego mechanizmu obliczy kwotę świadczeń na dzieci w przypadku, gdy rodzina przekracza kryterium dochodowe uprawniające do finansowego wsparcia.

Jego wprowadzenie zakłada rządowa nowelizacja ustawy z 28 listopada 2003 r. o świadczeniach rodzinnych (t.j. Dz.U. z 2013 r. poz. 114), którą w swoim expose zapowiadała premier Ewa Kopacz. Wczoraj podczas obrad sejmowej komisji polityki społecznej i rodziny odbyło się pierwsze czytanie projektu zmian.

Obecnie prawo do zasiłku rodzinnego jest uzależnione od tego, czy spełnione jest kryterium dochodowe wynoszące 574 zł na osobę w rodzinie lub 664 zł, gdy dziecko jest niepełnosprawne. Jeżeli opiekunowie przekraczają ten próg, wsparcie finansowe nie jest im przyznawane. Rodzice tracą też świadczenia, gdy w trakcie ich pobierania poprawia się ich sytuacja dochodowa.


Pozostało 53% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane