Jak skracanie odpoczynku wpływa na rozliczenia

autor: Łukasz Prasołek16.04.2015, 11:22; Aktualizacja: 16.04.2015, 11:40

Pracodawca produkujący stolarkę drewnianą zatrudnia pracowników w ramach systemu podstawowego i miesięcznych okresów rozliczeniowych. Od 7 do 9 kwietnia 2015 r. jeden z podwładnych został oddelegowany na szkolenie z obsługi nowych maszyn u kontrahenta.

 Miało ono trwać trzy dni, ale 8 kwietnia po zakończeniu zajęć pracownik został odwołany do firmy w związku z pożarem, do którego doszło w hali produkcyjnej. Konieczność prowadzenia akcji ratowniczej i usuwania skutków awarii spowodowały, że pracownik był wzywany do wykonywania pracy po godzinach oraz w ramach dni wolnych od 9 do 13 kwietnia, a w drugiej części miesiąca z uwagi na spiętrzenie zamówień wystąpiły nadgodziny uzasadnione szczególnymi potrzebami pracodawcy. W obu przypadkach polecanie pracy w nadgodzinach spowodowało naruszenia przepisów o nieprzerwanych odpoczynkach dobowych, a podczas usuwania awarii – również tygodniowych. W jaki sposób wpłynie to na rozliczenie czasu pracy pracownika, który otrzymuje jedynie pensję zasadniczą w kwocie 3000 zł?


Pozostało 90% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane