statystyki

Jak skracanie odpoczynku wpływa na rozliczenia

autor: Łukasz Prasołek16.04.2015, 11:22; Aktualizacja: 16.04.2015, 11:40

Pracodawca produkujący stolarkę drewnianą zatrudnia pracowników w ramach systemu podstawowego i miesięcznych okresów rozliczeniowych. Od 7 do 9 kwietnia 2015 r. jeden z podwładnych został oddelegowany na szkolenie z obsługi nowych maszyn u kontrahenta.

 Miało ono trwać trzy dni, ale 8 kwietnia po zakończeniu zajęć pracownik został odwołany do firmy w związku z pożarem, do którego doszło w hali produkcyjnej. Konieczność prowadzenia akcji ratowniczej i usuwania skutków awarii spowodowały, że pracownik był wzywany do wykonywania pracy po godzinach oraz w ramach dni wolnych od 9 do 13 kwietnia, a w drugiej części miesiąca z uwagi na spiętrzenie zamówień wystąpiły nadgodziny uzasadnione szczególnymi potrzebami pracodawcy. W obu przypadkach polecanie pracy w nadgodzinach spowodowało naruszenia przepisów o nieprzerwanych odpoczynkach dobowych, a podczas usuwania awarii – również tygodniowych. W jaki sposób wpłynie to na rozliczenie czasu pracy pracownika, który otrzymuje jedynie pensję zasadniczą w kwocie 3000 zł?


Pozostało jeszcze 90% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane