statystyki

Flesz kadrowy z 16 kwietnia 2015 r.

autor: mgc16.04.2015, 11:22; Aktualizacja: 16.04.2015, 11:51

Pielęgniarki będą pikietować - W środę 22 kwietnia na terenie całego kraju odbędą się pikiety pielęgniarek. O formie zdecydują poszczególne regiony. Pielęgniarki domagają się m.in. podwyżek o 1500 zł oraz systemowego zapewnienia należytej obsady dyżurów pielęgniarskich. W maju możliwy jest strajk ostrzegawczy – zapowiada Ogólnopolski Związek Zawodowy Pielęgniarek i Położnych. Będą bilbordy, ulotki, plakaty.

Podwyżki i systemowe zabezpieczenie dyżurów to warunek powstrzymania emigracji i odchodzenia od wykonywania zawodu – twierdzi przewodnicząca OZZPiP Lucyna Dargiewicz. Jej zdaniem podwyżki będą też zachętą do studiowania na wydziałach pielęgniarsko-położniczych, bo dziś nie ma zainteresowania tym kierunkiem. Obecnie w Polsce jest zatrudnionych więcej pielęgniarek w wieku powyżej 65 lat niż w wieku 21–25 lat. Teraz się zdarza, że pielęgniarka ma na dyżurze powierzonych 30 pacjentów i nie jest w stanie wywiązać się z obowiązków. W związku z tym oczekujemy, żeby określono, ile pielęgniarek powinno być na dyżurze, żeby zapewnić bezpieczeństwo pacjentom i wykonanie świadczeń medycznych – wyjaśnia.

Pod koniec kwietnia odbędzie się spotkanie zarządu związku. Wówczas zapadnie ostateczna decyzja o ewentualnym strajku ostrzegawczym w maju.

Kapitał początkowy – prezydent podpisał


Pozostało 66% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane