statystyki

Flesz kadrowy z 16 kwietnia 2015 r.

autor: mgc16.04.2015, 11:22; Aktualizacja: 16.04.2015, 11:51

Pielęgniarki będą pikietować - W środę 22 kwietnia na terenie całego kraju odbędą się pikiety pielęgniarek. O formie zdecydują poszczególne regiony. Pielęgniarki domagają się m.in. podwyżek o 1500 zł oraz systemowego zapewnienia należytej obsady dyżurów pielęgniarskich. W maju możliwy jest strajk ostrzegawczy – zapowiada Ogólnopolski Związek Zawodowy Pielęgniarek i Położnych. Będą bilbordy, ulotki, plakaty.

Podwyżki i systemowe zabezpieczenie dyżurów to warunek powstrzymania emigracji i odchodzenia od wykonywania zawodu – twierdzi przewodnicząca OZZPiP Lucyna Dargiewicz. Jej zdaniem podwyżki będą też zachętą do studiowania na wydziałach pielęgniarsko-położniczych, bo dziś nie ma zainteresowania tym kierunkiem. Obecnie w Polsce jest zatrudnionych więcej pielęgniarek w wieku powyżej 65 lat niż w wieku 21–25 lat. Teraz się zdarza, że pielęgniarka ma na dyżurze powierzonych 30 pacjentów i nie jest w stanie wywiązać się z obowiązków. W związku z tym oczekujemy, żeby określono, ile pielęgniarek powinno być na dyżurze, żeby zapewnić bezpieczeństwo pacjentom i wykonanie świadczeń medycznych – wyjaśnia.

Pod koniec kwietnia odbędzie się spotkanie zarządu związku. Wówczas zapadnie ostateczna decyzja o ewentualnym strajku ostrzegawczym w maju.

Kapitał początkowy – prezydent podpisał


Pozostało jeszcze 66% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane