statystyki

Wyższe stażowe dla doświadczonych strażaków

autor: Bożena Wiktorowska15.04.2015, 07:36; Aktualizacja: 15.04.2015, 09:17

Rząd przyjął wczoraj projekt ustawy o zmianie ustawy o Państwowej Straży Pożarnej. Zmiana jest konieczna, bowiem brakowało przepisów umożliwiających zwiększenie uposażenia zasadniczego strażaków z tytułu wysługi lat. Przyjęty przez Radę Ministrów dokument zakłada podwyższenie uposażenia zasadniczego o 2 proc. – po dwóch latach służby i dalej – za każdy następny rok – o 1 proc. aż do 20 proc. po 20 latach pracy. Dopiero w następnych latach stażowe będzie wzrastać o 2 proc. za każde następne 2 lata pracy. Pod koniec kariery zawodowej funkcjonariusz otrzyma dodatek w wysokości 32 proc. po 32 latach służby, przy czym po 35 latach wyniesie on 35 proc. uposażenia zasadniczego. Nowe rozwiązania są skierowane do osób, które po raz pierwszy wstąpiły do Państwowej Straży Pożarnej po 31 grudnia 2012 r. oraz mających ponad 20-letni okres służby.

– Zależy nam, by dobrze wykształceni funkcjonariusze, z dużą wiedzą i doświadczeniem, nie odchodzili zbyt wcześnie. Chcemy zachęcić ich do pozostawania w formacji, by jak najdłużej korzystać z ich potencjału – podkreśla Teresa Piotrowska, minister spraw wewnętrznych.


Pozostało 53% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane