ZUS nie będzie ścigał małych przedsiębiorców za brak opłacania składek

autor: Bożena Wiktorowska09.04.2015, 07:32; Aktualizacja: 09.04.2015, 08:42
Dopiero po 24 dniach ZUS unieważnił swój komunikat.

Dopiero po 24 dniach ZUS unieważnił swój komunikat.źródło: ShutterStock

Jednoosobowe firmy nie mają obowiązku opłacania składek na Fundusz Pracy za osoby zatrudniane na podstawie umów cywilnoprawnych. ZUS wycofał się ze swoich zaleceń.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (9)

 • adwokat z warszawy(2015-04-10 01:05) Zgłoś naruszenie 00

  A gdzie adwokat z warszawy widziała w druku zgłoszeniu do zus pozycję zgłoszenia do Funduszu Pracy ? - coraz więcej bzdur w tych gazetach piszecie szkoda czytać , kolejna gazeta której nie będę więcej czytał .

  Odpowiedz
 • kk(2015-04-11 10:26) Zgłoś naruszenie 00

  Pani Karolina Miara powinna udać się na szkolenie ZUS. Tam zostanie "bogato" wyedukowana i nie będzie udzielać toksycznych porad.

  Odpowiedz
 • emeryt(2015-04-09 09:45) Zgłoś naruszenie 00

  to nie będa płacić, a na starość będa płakać, że maja małe emerytury, więc ci co płacą będą się z takimi dzielić, waloryzacja wszystkim po równo, tak jak teraz zarządził Kosiniak 36 zł brutto dla prawie wszystkich, to jest polityka obecnego rządu

  Odpowiedz
 • Alina(2015-04-09 10:55) Zgłoś naruszenie 00

  Ciekawe czy ta specjalistka od ubezpieczeń z Warszawy widziała kiedyś zgłoszenie do ubezpieczeń w ZUS. Chyba nie skoro serwuje takie porady, a Gazeta Prawna nie wstydzi się ich publikować.

  Odpowiedz
 • Przedsiębiorca(2015-04-09 10:45) Zgłoś naruszenie 00

  Panie Emerycie, proszę dowiedzieć się jaki to fundusz jest FP i na co idą pieniądze z niego, zanim się Pan wypowie. Emeryty to jest zupełnie inna kwestia i pewnie by były wyższe jakby pieniądze w ZUS nie były "przepalane" na premie, limuzyny, pałace itp. a nie kiedy będą wyższe składki.

  Odpowiedz
 • wsaddd(2015-04-09 16:06) Zgłoś naruszenie 00

  Pan emeryt chyba pisze nie na temat..

  Odpowiedz
 • sn(2015-04-09 18:55) Zgłoś naruszenie 00

  Ale mamy Państwo Prawa ,kto raniej wstanie i coś mu się przyśni, wydaje interpretacje ważniejsze niż zapisy ustawy. To jest horror Panie Prezydencie potrzeba skończyć z interpretacjami ,a pisać dobre prawo, nie niszczące lud i firmy , wszystko niejasne ,to wina RP nie Obywateli i firm, urzędy ,sądy wg KPK art.5 powinni traktować takie sprawy na korzyść Obywateli ,firm. Tak solidne Państwo powinno się zachowywać, aby mieć moralne prawo żądać od innych uczciwości,przyzwoitości.
  ZUS i tak sobie da radę bo ostatnio wydał ponad 200 mln na nagrody info media(4,5 tys./os) ,dobre to nie , pytamy za co , za,te wyjazdy na balangi , pałace, marmury - trwonienie naszych pieniędzy . POparci chcą dalej nas uszczęśliwiać!!!

  Odpowiedz
 • sn(2015-04-09 18:56) Zgłoś naruszenie 00

  le mamy Państwo Prawa ,kto raniej wstanie i coś mu się przyśni, wydaje interpretacje ważniejsze niż zapisy ustawy. To jest horror Panie Prezydencie potrzeba skończyć z interpretacjami ,a pisać dobre prawo, nie niszczące lud i firmy , wszystko niejasne ,to wina RP nie Obywateli i firm, urzędy ,sądy wg KPK art.5 powinni traktować takie sprawy na korzyść Obywateli ,firm. Tak solidne Państwo powinno się zachowywać, aby mieć moralne prawo żądać od innych uczciwości,przyzwoitości.
  ZUS i tak sobie da radę bo ostatnio wydał ponad 200 mln na nagrody info media(4,5 tys./os) ,dobre to nie , pytamy za co , za,te wyjazdy na balangi , pałace, marmury - trwonienie naszych pieniędzy . POparci chcą dalej nas uszczęśliwiać!!!

  Odpowiedz
 • P(2015-04-09 21:35) Zgłoś naruszenie 00

  Od kiedy to do Funduszu Pracy zgłasza się pracowników czy zleceniobiorców? Jeżeli specjalista pisze takie głupoty, to jak zwykły przedsiębiorca ma się połapać w gąszczu przepisów? A przecież Gazeta Prawna to wielka wykładnia prawa dla "księgowych". Na przyszłość proponuję zweryfikować wiedzę, zanim coś trafi do sieci.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane