statystyki

Polecenie z Cypru, wykonanie w Polsce, a służba celna rozkłada ręce

autor: Patryk Słowik09.04.2015, 09:11; Aktualizacja: 09.04.2015, 10:15
Cypr

Cyprźródło: ShutterStock

Firmy bukmacherskie obchodzą polski zakaz reklamy i przenoszą działalność do państw, gdzie jest ona dozwolona. Nadal jednak bezkarnie zatrudniają u nas pracowników, którym zlecają promocję internetową

Tak w skrócie można opisać problem z internetową reklamą firm bukmacherskich działających za granicą (np. na Cyprze) i zajmujących się organizowaniem zakładów wzajemnych. Niektóre z nich znalazły sposób na obejście polskiego zakazu reklamy takich usług. Otóż zatrudniają w Polsce pracowników, którym z Cypru, w ramach obowiązków służbowych, każą promować w internecie zakłady wzajemne. Pojawia się pytanie, czy zatrudnieni takie polecenie muszą, a wręcz czy mogą wykonać. Odpowiedź nie jest prosta, i to nie tylko ze względu na przepis, który przewiduje sankcje dla tych, którzy z zakazanej działalności osiągają majątkową korzyść. No bo czy wynagrodzenie za wykonaną pracę jest takową?


Pozostało 90% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Komentarze (1)

  • Anna z USA ,tez obywatelka Polski ,zawsze Polka(2015-04-09 19:54) Zgłoś naruszenie 00

    "Sluzby celne bezradne" ? Ale wiedza celni bandyci na uslugach POlszewickich przestepcow jak niszczyc nas Polakow wszelkimi metodami.Ja wyslalam sobie kosiarke z USA,dla siebie,nie na handel ,jedna sztuke,bo tam mieszkam,a w Polsce mam tez dzialke wlasna ale bandyci dopadli paczke z kosiarka I solidnie doladowali clo.
    Zamiast sprzyjac nam Polakom,zeby wracac do Polski,tu cos rozwijac ,to bandyci umia niszczyc,to samo z urzedami skarbowymi,siedlisko bandytow I antynarodowy rzad POlszewickich przestepcow,lajdakow !

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane