statystyki

Będzie nowy wzór karty przysposabianego dziecka

autor: Michalina Topolewska08.04.2015, 07:39; Aktualizacja: 08.04.2015, 09:37

Pracownik ośrodka adopcyjnego będzie odnotowywał terminy wykonywania poszczególnych czynności w trakcie kwalifikowania do adopcji.

Prowadzenie metryki danej sprawy zakłada projekt rozporządzenia ministra pracy i polityki społecznej w sprawie wzoru kwestionariusza wywiadu adopcyjnego oraz wzoru karty dziecka. Ma ono zastąpić dotychczasowe przepisy, które wygasną 19 września br. Jest to związane z uchwaloną w 2014 r. nowelizacją ustawy z 9 czerwca 2011 r. o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej (t.j. Dz.U. z 2013 r. poz. 135 ze zm.).

Wprowadziła ona zmiany dotyczące m.in. procedury zmierzającej do przysposobienia dziecka, realizowanej przez ośrodki adopcyjne. W jej ramach przeprowadzają one z kandydatami na rodziców wywiad. Służy do tego specjalny kwestionariusz, którego wzór określa załącznik nr 1 do wspomnianego projektu. Informacje o małoletnim są umieszczane w karcie dziecka. Ponieważ obecne brzmienie ustawy określa, jakie elementy powinna ona zawierać, jej dotychczasowy formularz wymaga odpowiedniej modyfikacji. Nowy wzór karty został uzupełniony o numery PESEL rodziców biologicznych dziecka.


Pozostało 27% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane