statystyki

Będzie nowy wzór karty przysposabianego dziecka

autor: Michalina Topolewska08.04.2015, 07:39; Aktualizacja: 08.04.2015, 09:37

Pracownik ośrodka adopcyjnego będzie odnotowywał terminy wykonywania poszczególnych czynności w trakcie kwalifikowania do adopcji.

Prowadzenie metryki danej sprawy zakłada projekt rozporządzenia ministra pracy i polityki społecznej w sprawie wzoru kwestionariusza wywiadu adopcyjnego oraz wzoru karty dziecka. Ma ono zastąpić dotychczasowe przepisy, które wygasną 19 września br. Jest to związane z uchwaloną w 2014 r. nowelizacją ustawy z 9 czerwca 2011 r. o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej (t.j. Dz.U. z 2013 r. poz. 135 ze zm.).

Wprowadziła ona zmiany dotyczące m.in. procedury zmierzającej do przysposobienia dziecka, realizowanej przez ośrodki adopcyjne. W jej ramach przeprowadzają one z kandydatami na rodziców wywiad. Służy do tego specjalny kwestionariusz, którego wzór określa załącznik nr 1 do wspomnianego projektu. Informacje o małoletnim są umieszczane w karcie dziecka. Ponieważ obecne brzmienie ustawy określa, jakie elementy powinna ona zawierać, jej dotychczasowy formularz wymaga odpowiedniej modyfikacji. Nowy wzór karty został uzupełniony o numery PESEL rodziców biologicznych dziecka.


Pozostało jeszcze 27% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane