statystyki

Więcej pracy przy przyznawaniu świadczeń: Gminy dwa razy w ciągu roku zmienią decyzję w sprawie wysokości pomocy

autor: Michalina Topolewska08.04.2015, 07:39; Aktualizacja: 08.04.2015, 09:32
pieniądze-złoty-waluty

Jeszcze w tym roku zwiększy się liczba osób, które ze względu na opiekę nad niepełnosprawnym członkiem rodziny będą mogły otrzymać świadczenie pielęgnacyjne.źródło: ShutterStock

Gminy będą niektórym osobom nawet dwa razy w ciągu roku zmieniać decyzję w sprawie wysokości pomocy. Po raz pierwszy, już po upływie dwóch miesięcy od jej wydania.

Jeszcze w tym roku zwiększy się liczba osób, które ze względu na opiekę nad niepełnosprawnym członkiem rodziny będą mogły otrzymać świadczenie pielęgnacyjne. Zmiana zasad przyznawania tej formy wsparcia oznacza jednak dla gmin dodatkowe obciążenia. Wskazują, że system wspierania opiekunów tylko pozornie będzie uproszczony. Faktycznie będzie bardziej skomplikowany i to zarówno dla organów wypłacających pomoc pieniężną, jak i osób ją otrzymujących.


Pozostało 84% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Komentarze (5)

 • niepelnosprawny 1 grupa lezecy udary..(2015-04-08 08:39) Zgłoś naruszenie 00

  powinno byc po 1200 .dla osub kture maja orzeczenie oniesamodzielnosc .nadane przez zus...

  Odpowiedz
 • ha,ha,ha(2015-04-08 10:56) Zgłoś naruszenie 00

  "Gminy dwa razy zmieniają" ! Same kur..a zmieniają? A może ten PO-Matolkowy nierzad tak namieszł, że nie wiadomo o co chodzi.

  Odpowiedz
 • miki(2015-04-08 11:46) Zgłoś naruszenie 00

  Powinno sprawdzać się otrzymujących "pomoc" niczym nie uzasadnioną- pijakom-alkoholikom podpierających się laskami, którzy nigdy w życiu nie splamili się jakąkolwiek pracą/posiadającym renty i inne orzeczenia psychologiczne którym pomoc służy dalszemu rozpijaniu siebie i kolegów, a żyjących jedynie na koszt państwa, a nie faktycznie niepełnosprawnym.Zapewniam że jest ich tysiące a żyje się im dostatnio i wygodnie lepiej niż bezrobotnym -nie z własnej winy i są pod ochronką urzędników i instytucji MOPS-Y, MOPR-Y itp. ich wspierających. BANDA !!! NIE z naszych ciężkich podatków!

  Odpowiedz
 • ted(2015-04-08 11:56) Zgłoś naruszenie 00

  do miki 'no nic nie stoi na przeszkodzie abyś i ty sobie co nieco pouzywał!.no a w tedy i ciebie sprawdzą ale co użyłeś to twoje!

  Odpowiedz
 • opiekun 2 osób niepełnosprawnych -niesamodzielnych(2015-04-09 15:02) Zgłoś naruszenie 00

  ciekawe czy ja dostałabym podwójnie... hehehe... a tak prawdę powiedziawszy, te 800 czy 1200 to kpina... jak osoba niesamodzielna ma się za to utrzymać, kupić leki i rehabilitację? co za popier...ny kraj... popierać nienarodzone zygoty to sie znajdą tłumy, ale żeby wesprzeć niepełnosprawnych walczących o godność i prawo do życia - to nie ma nikogo, ani księży, ani moherowych beretów ani prawych prawicowych działaczy

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane