statystyki

Bujar: Węgrzy ograniczyli handel w niedzielę, teraz czas na nas

autor: Tomasz Zalewski27.03.2015, 07:25; Aktualizacja: 27.03.2015, 08:11
sklep, jedzenie, market, zakupy

Temat zakupów w niedzielę będzie poruszany przez organizację w okresie wyborczymźródło: ShutterStock

Przedstawiciel NSZZ „Solidarność” odpowiada na trzy pytania dotyczące stanowiska organizacji w zakresie handlu w niedzielę. 

Od połowy marca na Węgrzech obowiązują nowe zasady handlu w niedzielę. Czy Solidarność obserwuje skutki tych ograniczeń. Podobno tamtejsze załogi nie są zadowolone ze zmian.

Tak, śledzimy to, co się dzieje na Węgrzech. To nieprawda, że tamtejsze związki zawodowe nie są zadowolone z ograniczeń możliwości prowadzenia handlu w niedzielę. Rozmawiałem na ten temat ze swoim odpowiednikiem w strukturze węgierskich związków. Należy pamiętać, że ustawa reguluje dwa obszary funkcjonowania handlu. Pierwszy dotyczy ograniczeń działalności tego sektora w niedziele i święta, drugi uzależnia funkcjonowanie sieci handlowych na węgierskim rynku od wykazywania przez nie zysków. Właśnie ten drugi wątek budzi wątpliwości i obawy strony związkowej. Po prostu ludzie boją się, że sieci, które zamierzają dalej działać na tamtejszym rynku, będą próbować osiągnąć zakładany wynik finansowy kosztem pracowników.


Pozostało 61% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane