PFRON czeka na sprawozdania do końca kwietnia

autor: Michalina Topolewska27.03.2015, 07:25; Aktualizacja: 27.03.2015, 08:06
Firmy będące mikro i małymi przedsiębiorcami nie muszą składać sprawozdań, ale w tym samym terminie powinny przesłać do PFRON oświadczenie o braku konieczności jego sporządzania.

Firmy będące mikro i małymi przedsiębiorcami nie muszą składać sprawozdań, ale w tym samym terminie powinny przesłać do PFRON oświadczenie o braku konieczności jego sporządzania.źródło: ShutterStock

Niepełnosprawni

Do 30 kwietnia firmy, które otrzymują dofinansowania do pensji pracowników z uszczerbkiem na zdrowiu, mają czas na przesłanie danych finansowych do Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON) za okres ostatnich trzech lat.

Fundusz przypomina, że taki obowiązek wynika z rozporządzenia Rady Ministrów z 29 marca 2010 r. w sprawie zakresu informacji przedstawianych przez podmiot ubiegający się o inną pomoc niż pomoc de minimis lub pomoc de minimis w rolnictwie lub rybołówstwie (Dz.U. z 2010 r. nr 53, poz. 312 ze zm.). Pracodawcy, którzy muszą sporządzać sprawozdania finansowe, są określone w art. 2 ust. 1 ustawy z 29 września 1994 r. o rachunkowości (Dz.U. z 2013 r. poz. 330 ze zm.). Należą do nich m.in. spółki handlowe, cywilne i inne osoby prawne.


Pozostało jeszcze 75% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane