PFRON czeka na sprawozdania do końca kwietnia

autor: Michalina Topolewska27.03.2015, 07:25; Aktualizacja: 27.03.2015, 08:06
Firmy będące mikro i małymi przedsiębiorcami nie muszą składać sprawozdań, ale w tym samym terminie powinny przesłać do PFRON oświadczenie o braku konieczności jego sporządzania.

Firmy będące mikro i małymi przedsiębiorcami nie muszą składać sprawozdań, ale w tym samym terminie powinny przesłać do PFRON oświadczenie o braku konieczności jego sporządzania.źródło: ShutterStock

Niepełnosprawni

Do 30 kwietnia firmy, które otrzymują dofinansowania do pensji pracowników z uszczerbkiem na zdrowiu, mają czas na przesłanie danych finansowych do Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON) za okres ostatnich trzech lat.

Fundusz przypomina, że taki obowiązek wynika z rozporządzenia Rady Ministrów z 29 marca 2010 r. w sprawie zakresu informacji przedstawianych przez podmiot ubiegający się o inną pomoc niż pomoc de minimis lub pomoc de minimis w rolnictwie lub rybołówstwie (Dz.U. z 2010 r. nr 53, poz. 312 ze zm.). Pracodawcy, którzy muszą sporządzać sprawozdania finansowe, są określone w art. 2 ust. 1 ustawy z 29 września 1994 r. o rachunkowości (Dz.U. z 2013 r. poz. 330 ze zm.). Należą do nich m.in. spółki handlowe, cywilne i inne osoby prawne.


Pozostało 75% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane