Zachęcają do KRUS, ale nie podają istotnych szczegółów

autor: Joanna Śliwińska26.03.2015, 08:18; Aktualizacja: 26.03.2015, 08:36

Prowadzący działalność gospodarczą, którzy próbują oszczędzić na składkach ZUS, są wprowadzani w błąd. Przejście do rolniczego systemu ubezpieczeń nie jest ani tak proste, ani tak opłacalne, jak się o tym pisze.

W mediach coraz więcej słyszy się o firmach proponujących tzw. optymalizację ZUS. Oferta kryjąca się pod tym lub innym tajemniczo brzmiącym pojęciem jest bogata – fikcyjne zatrudnienie na Słowacji, zarejestrowanie firmy w Wielkiej Brytanii, a wreszcie – przejście do Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego. Szczególnie to ostatnie rozwiązanie wydaje się być proste, tanie i jak najbardziej legalne. Przecież rolnicy w świetle prawa płacą minimalne składki i dzięki temu wedle obiegowych opinii opływają we wszelkie luksusy. Nic więc prostszego, jak tylko z pomocą specjalistów zarejestrować się w KRUS i ciesząc się niskimi obciążeniami, dalej rozwijać swoją działalność. Tak sugerują firmy wyspecjalizowane w przenoszeniu przedsiębiorców z ZUS do KRUS.


Pozostało 90% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane