statystyki

Zachęcają do KRUS, ale nie podają istotnych szczegółów

autor: Joanna Śliwińska26.03.2015, 08:18; Aktualizacja: 26.03.2015, 08:36

Prowadzący działalność gospodarczą, którzy próbują oszczędzić na składkach ZUS, są wprowadzani w błąd. Przejście do rolniczego systemu ubezpieczeń nie jest ani tak proste, ani tak opłacalne, jak się o tym pisze.

W mediach coraz więcej słyszy się o firmach proponujących tzw. optymalizację ZUS. Oferta kryjąca się pod tym lub innym tajemniczo brzmiącym pojęciem jest bogata – fikcyjne zatrudnienie na Słowacji, zarejestrowanie firmy w Wielkiej Brytanii, a wreszcie – przejście do Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego. Szczególnie to ostatnie rozwiązanie wydaje się być proste, tanie i jak najbardziej legalne. Przecież rolnicy w świetle prawa płacą minimalne składki i dzięki temu wedle obiegowych opinii opływają we wszelkie luksusy. Nic więc prostszego, jak tylko z pomocą specjalistów zarejestrować się w KRUS i ciesząc się niskimi obciążeniami, dalej rozwijać swoją działalność. Tak sugerują firmy wyspecjalizowane w przenoszeniu przedsiębiorców z ZUS do KRUS.


Pozostało jeszcze 90% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane