statystyki

Wielodzietne rodziny z większą pomocą

autor: Michalina Topolewska19.03.2015, 07:27; Aktualizacja: 19.03.2015, 08:11

Jeżeli rodzic zajmuje się w trakcie urlopu wychowawczego dwojgiem lub większą liczbą dzieci, które nie mają ukończonych 5 lat, będzie otrzymywał zwiększony dodatek do zasiłku rodzinnego.

Wyższą pomoc finansową w takich przypadkach przewiduje przygotowany przez posłów PO projekt nowelizacji ustawy z 28 listopada 2003 r. o świadczeniach rodzinnych (t.j. Dz.U. z 2015 r. poz. 114). Wczoraj zajmowała się nim sejmowa komisja polityki społecznej i rodziny. Celem projektu jest zmiana art. 10 ust. 2, który reguluje zasady przyznawania dodatku do zasiłku z tytułu opieki nad dzieckiem na urlopie wychowawczym, tak aby dostosować go do uchwały Naczelnego Sądu Administracyjnego (sygn. akt I OPS 15/13). NSA uznał w niej, że jeżeli rodzic sprawuje opiekę nad więcej niż jednym dzieckiem urodzonym w trakcie jednego porodu, to skoro na każde z nich przysługuje mu zasiłek, to ta sama zasada dotyczy też wynoszącego 400 zł dodatku do niego (brak jest jednoznacznego zapisu, że ma prawo tylko do jednego świadczenia).


Pozostało jeszcze 44% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane