statystyki

Szkolenia: ZUS nie uznaje samochodów za środki lokomocji

autor: Paweł Ziółkowski19.03.2015, 09:59; Aktualizacja: 19.03.2015, 10:15

Bezpłatne przejazdy środkami lokomocji można wyłączyć z podstawy wymiaru składek. ZUS za wszelką cenę stara się ograniczyć to zwolnienie, stosując nieuzasadnioną wykładnię zawężającą.

W katalogu wyłączeń z podstawy wymiaru składek ZUS znajdują się korzyści materialne wynikające z układów zbiorowych pracy, regulaminów wynagradzania lub przepisów o wynagradzaniu, a polegające na uprawnieniu do zakupu po cenach niższych niż detaliczne niektórych artykułów, przedmiotów lub usług oraz korzystaniu z bezpłatnych lub częściowo odpłatnych przejazdów środkami lokomocji.

Wyłączenie powyższe składa się z dwóch części ze wspólnym mianownikiem w postaci zapisu w odpowiednich regulacjach wewnętrznych, czyli układach zbiorowych, regulaminach wynagradzania lub przepisach o wynagradzaniu.

Pierwsza część zwolnienia dotyczy korzyści materialnych polegających na uprawnieniu do zakupu po cenach niższych niż detaliczne niektórych artykułów, przedmiotów lub usług. W tym przypadku ze składek ZUS zwalnia nawet symboliczna odpłatność.


Pozostało 77% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane