statystyki

Szkolenia: ZUS nie uznaje samochodów za środki lokomocji

autor: Paweł Ziółkowski19.03.2015, 09:59; Aktualizacja: 19.03.2015, 10:15

Bezpłatne przejazdy środkami lokomocji można wyłączyć z podstawy wymiaru składek. ZUS za wszelką cenę stara się ograniczyć to zwolnienie, stosując nieuzasadnioną wykładnię zawężającą.

W katalogu wyłączeń z podstawy wymiaru składek ZUS znajdują się korzyści materialne wynikające z układów zbiorowych pracy, regulaminów wynagradzania lub przepisów o wynagradzaniu, a polegające na uprawnieniu do zakupu po cenach niższych niż detaliczne niektórych artykułów, przedmiotów lub usług oraz korzystaniu z bezpłatnych lub częściowo odpłatnych przejazdów środkami lokomocji.

Wyłączenie powyższe składa się z dwóch części ze wspólnym mianownikiem w postaci zapisu w odpowiednich regulacjach wewnętrznych, czyli układach zbiorowych, regulaminach wynagradzania lub przepisach o wynagradzaniu.

Pierwsza część zwolnienia dotyczy korzyści materialnych polegających na uprawnieniu do zakupu po cenach niższych niż detaliczne niektórych artykułów, przedmiotów lub usług. W tym przypadku ze składek ZUS zwalnia nawet symboliczna odpłatność.


Pozostało jeszcze 77% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane