Jeden z najbogatszych Polaków: Umowy śmieciowe to oszustwo, a pensja minimalna powinna być wyższa

autor: Szymon Ostrowski18.03.2015, 07:38; Aktualizacja: 18.03.2015, 08:01
Jerzy Krzanowski, wiceprezes Grupy Nowy Styl: Wynagrodzenie zawsze powinno zależeć od rynku

Jerzy Krzanowski, wiceprezes Grupy Nowy Styl: Wynagrodzenie zawsze powinno zależeć od rynkuźródło: Materiały Prasowe

Pensja minimalna powinna być wyższa, należałoby również zlikwidować śmieciówki – uważa Jerzy Krzanowski, wiceprezes Grupy Nowy Styl i jeden z najbogatszych Polaków.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (42)

 • Magik(2016-02-14 22:01) Zgłoś naruszenie 00

  W Polsce miejsca pracy w 75% tworzą małe i średnie firmy. Najpierw niech usuną niebotyczne koszty pracy, ogranicza płatne urlopy, wprowadzą tak jak w PRL-u płatne 7 dni chorobowego, skróca okres wypowiedzenia, zlikwidują "odprawy" pośmiertne i wiele innych socjalistycznych idiotyzmów!!

  Odpowiedz
 • księgowa(2015-09-30 14:05) Zgłoś naruszenie 10

  Od 15 lat pracuję jako księgowa u tzw. biednej osoby fizycznej. W tym czasie mój szef zmienił kilka ładnych wózków, co tydzień jeździ sobie na narty lub inne "szkolenia", wszystkie prywatne wydatki idą w koszty firmy. Ludzi zatrudnia na pół etatu- doczekanie się całego etatu z najniższą pensją to cud. I tacy właśnie "biedni" wypowiadają się, że podnoszenie najniższej ich "zabije". Nikt z pracowników w to nie uwierzy. Życie ponad stan, korzystanie z czego się da i wrzucanie wszystkiego w koszty firmy a potem biadolenie że firma nie przynosi zysków...Ale co się dziwić przykład złodziejstwa idzie z góry.

  Odpowiedz
 • Stefan.(2015-06-07 23:26) Zgłoś naruszenie 10

  Co za c... robi ten wywiad? Nierentowne kopalnie? jaki biznes w Polsce jest tak dojony z osiąganych zysków rozmaitymi podatkami, zezwoleniami, licencjami jak kopalnie? Jaka prywatna fabryka oddaje do budżetu tyle kasy co każda kopalnia? Niech Rząd zamknie granice przed sprzedawanym poniżej kosztów węglem z importu który nie spełnia jakichkolwiek norm jakościowych to i kopalnie zaczną być bardziej dochodowe.

  Odpowiedz
 • bayron - odp.:(2015-06-02 13:52) Zgłoś naruszenie 21

  "proponuję by ten pan powiedział coś na temat optymalizacji podatkowej, niech coś szepnie na temat podatków płaconych przez korporację a później niech się wypowiada na temat najniższej krajowej." - po co? Łatwiej jest pouczać i przedstawiać swoje wyobrażenia w formie dogmatów niż dotknąć realnego problemu. W Polsce problemem nie są umowy "śmieciowe" - problemem są zwolnienia podatkowe dla KORPO. Ciekawe, że ten pan wychodzi z założenia - ZUS nie jest najlepszy, ale przecież mamy młody przedsiębiorczość. Nie rozumiem, jak błędy i to jak ZUS roztrwania pieniądze może być czymkolwiek tłumaczone. Pan udzielający wywiadu jest mocno oderwany od rzeczywistości, albo też wygłasza tezy, stawiając swój interes na pierwszym miejscu.

  Odpowiedz
 • kunik(2015-06-02 13:45) Zgłoś naruszenie 10

  Mocno socjalistyczne myślenie. Dlaczego ten Pan rości sobie prawo do stwierdzania, co MA BYĆ? Ubezpieczenie może być dobrowolne i szczerze mówiąc, to pracownik powinien wybierać na jakiej formie umowy chce pracować. Nie chce brać sprawy w swoje ręce - zadbać samemu o emeryturę prywatną i prywatne ubezpieczenie - niech wyręcza go państwo i pracodawca. Ale powinna to być oddane do DECYZJI pracownika. Dla osoby przedsiębiorczej, jak również, która nigdy nie korzystała z urlopu chorobowego - opłacanie tak wysokiego ZUSU jest niesprawiedliwe.

  Odpowiedz
 • Przedsiębiorca(2015-05-12 21:15) Zgłoś naruszenie 21

  Co to za bzdury??? Prowadząc SEZONOWY bar nad morzem mam za każdym razem zatrudniać pracownika na pełen etat a po 3 - miesiącach go zwalniać i wypłacać mu odprawę? To jakieś herezje, TOTALNY ABSURD! Efekt będzie jeden - NIE OTWORZĘ baru a ci, których zatrudniałem zostaną bez pracy! Nie po to otwieram biznes, by ludzie mieli pracę, ale po to, by zwiększyć swoje dochody. Przy TAKIM układzie dobrze będzie, jak wyjdę na ZERO!
  Taką samą bzdurą jest podnoszenie płacy minimalnej. To produkcja bezrobocia i spychanie ludzi z niskimi kwalifikacjami w OTCHŁAŃ NĘDZY. NIKT, kto ma własny biznes i umie liczyć NIE ZATRUDNI pracownika z niskimi kwalifikacjami, gdy SZTUCZNIE wymusza się na nim płacenie takiej osobie tyle, ile płaci pracownikowi z wyższymi kwalifikacjami. Z drugiej strony pracownik taki będzie kręcił nosem na to, że płaci mu się tyle, ile pracownikowi z niższymi kwalifikacjami i zażąda podwyżki. Przedsiębiorca będzie więc musiał albo dać mu tą podwyżkę i tym samym zwiększyć swoje koszty, albo zwolnić pracownika z niższymi kwalifikacjami. W pierwszym wypadku znowu mamy dwa wyjścia - albo firma da podwyżkę kosztem zysku i tym samym ilości pieniędzy na rozwój, albo podniesie ceny towarów/usług. Jeśli to drugie rozwiązanie przyjmie większość firm - a to jest pewne na 99% - to cały "zysk" z podniesienia płacy minimalnej pracownik może potłuc o... Sami wiecie. Jedyny "zysk" to większe bezrobocie i większa emigracja zarobkowa Polaków.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • trupek(2015-04-19 15:32) Zgłoś naruszenie 00

  Ma racje, ale co maja zrobić małe firmy, których szefowie to w gruncie rzeczy słabo wykształcone i mało inowacyjne osoby bez zasobów finansowych. Dla takich jedyna szansa to ciąć koszty zatrudnienia, albo musieliby sami stanać przy taśmie. Tacy zawsze będą twierdzić, że inaczej się nie da. Otóż da się tylko, że to co trzebaby umieć panowie biznesmeni z trzeciej ligi, jest poza waszym zasięgiem niestety

  Odpowiedz
 • greg(2015-03-22 13:44) Zgłoś naruszenie 00

  http://www.gowork.pl/opinie_czytaj,376676

  Odpowiedz
 • Janusz Chojnacki - Konin(2015-03-22 09:22) Zgłoś naruszenie 00

  Wielki szacunek dla Pana Krzanowskiego, szkoda, że tak mało mamy okazji słuchać z ust osób znanych, tak bardzo prostych i logicznych słów. Jeżeli Pan myśli tak jak Pan mówi, to życzę Polsce, aby Pan kiedyś zarządzał tym krajem.
  Pozdrawiam

  Odpowiedz
 • Koordynator "BYLY" OIUGZ(2015-03-21 11:56) Zgłoś naruszenie 00

  Duzo racji, ale niestety nasi pOlotycy to POsly i nic sie nie zmieni - dalej beda tylko obiadki, rozjazdy, konsultacje i rozmowy na cmentarzach... no i smieciowki - bo tak trzeba !!!

  Odpowiedz
 • bayron(2015-03-20 20:39) Zgłoś naruszenie 00

  proponuję by ten pan powiedział coś na temat optymalizacji podatkowej, niech coś szepnie na temat podatków płaconych przez korporację a później niech się wypowiada na temat najniższej krajowej.

  Odpowiedz
 • Profesor(2015-03-20 19:40) Zgłoś naruszenie 12

  Super gość, już go polubiłem.
  Oby więcej takich mądrych ludzi.
  Pozdrawiam Pana serdecznie

  Odpowiedz
 • b(2015-03-19 22:03) Zgłoś naruszenie 30

  Likwidacja umów śmieciowych umożliwiłaby w dłuższej perspektywie zmniejszenie składek ZUS, FP. a także wtedy także bezrobocie. Warunkiem byłoby takie prawo pracy, które byłoby sprawiedliwe dla obu stron tzn pracodawcy i pracownika. Minimalne wynagrodzenie powinno wynosić 60% średniego wynagrodzenia.

  Odpowiedz
 • KAMU(2015-03-19 20:00) Zgłoś naruszenie 00

  Minimalna pensja, to kpina i porażka!!! Może tak dla odmiany rządzący naszym krajem powinni tyle zarabiać! Może by zrozumieli jaka jest egzystencja ludzi zarabiających, to minimum!!! Wieczny dylemat, czy kupić jedzenie, czy zrobić opłaty!!!,Syty, głodnego nigdy nie zrozumie!

  Odpowiedz
 • sześćdziesiąciodwuletni skazany na 2 lata za 65 la(2015-03-19 15:42) Zgłoś naruszenie 10

  My proszę Pana właśnie sprowadziliśmy naszą gospodarkę do zera.Zrujnowany przemysł w ostatnich 25 latach to wynik debilnych decyzji odnośnie kapitału zagranicznego.Jedna wielka ruina i zadowolenie zachodnich firm z powodu braku konkurencji.Może w końcu jakiś uczony powie prawdę którą zna każdy który skończył podstawówkę

  Odpowiedz
 • Antoni(2015-03-19 13:42) Zgłoś naruszenie 00

  Pamiętacie około 1 roku temu jaka trwała zagorzała dyskusja o minimalnej stawce za pracę i CO SIĘ ZMIENIŁO. A PRZECZCIEŻ NIEKTÓRZY POLITYCY SIĘ PRZEŚCIGALI CO POWINNO BYĆ A OD ROKU MILCZĄ A STAWKI NAWET 4 ZŁ NA GODZINĘ !

  Odpowiedz
 • artel(2015-03-19 00:22) Zgłoś naruszenie 00

  nie place zusu bo 1/3 idzie na gornikow, urzednikow ktorzy siedzą i robią 0 , czyli kompletnie spalaja moje pieniadze, innych debili i nierobów z roznych godpodarstw przyrzadowych.

  Odpowiedz
 • niezdziwiony(2015-03-18 22:02) Zgłoś naruszenie 11

  nie badzcie naiwni -Kolejny pachołek tuska-rzadowy przyg,.łup

  Odpowiedz
 • Ewa(2015-03-18 21:34) Zgłoś naruszenie 10

  Panie Romanie : ja chciałabym jednak pracować u pracodawcy na umowę o pracę i płacącego ZUS. Mam troje dzieci i nie daj Bóg gdyby coś się ze mną stało TO MOJE DZIECI POZBAWIAM RENTY RODZINNEJ.

  Odpowiedz
 • Roman(2015-03-18 20:55) Zgłoś naruszenie 00

  jak się zatrudnia setki osób to trudno płacić pod stołem pracownikom i omijać ZUS. Ten Pan chce wykosić konkrencję małych przedsiębiorstw. Sieci cisną producentów ale przez to mamy niskie ceny. Ciekawe po ile byłyby krzesla tego Pana gdyby nie sieci i konkurencja małych firm?

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane