Nowe świadczenie dla rodziców: 1 tys. zł miesięcznie przez rok po urodzeniu dziecka

autor: Michalina Topolewska18.03.2015, 07:52; Aktualizacja: 18.03.2015, 12:30
Gdy osoba będzie jednocześnie spełniać przesłanki do uzyskania świadczenia rodzicielskiego, jak i pielęgnacyjnego (dziecko urodziło się niepełnosprawne), będzie musiała wybrać jedno z nich

Gdy osoba będzie jednocześnie spełniać przesłanki do uzyskania świadczenia rodzicielskiego, jak i pielęgnacyjnego (dziecko urodziło się niepełnosprawne), będzie musiała wybrać jedno z nichźródło: ShutterStock

Od przyszłego roku gminy będą wypłacać osobom, które nie mają prawa do zasiłku macierzyńskiego, 1 tys. zł miesięcznie przez rok po urodzeniu dziecka. Pomoc będzie niezależna od dochodu członków rodziny, lecz będzie ona do niego wliczana.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (13)

  • wjw(2015-03-18 09:34) Zgłoś naruszenie 00

    Czyli tradycyjnie. Rząd daje gminy płacą.
    To ja daję pani premier podwyżkę pensji do miliona złotych.
    A co mi tam. Nie ja będę płacił.

    Odpowiedz
  • Gosia(2015-03-18 12:43) Zgłoś naruszenie 00

    bedzie nowa patologia

    Odpowiedz
  • basia(2015-03-18 13:21) Zgłoś naruszenie 00

    Straszna porażka... Każda młoda biedna urodzi dziecko bo będą pieniądze na zycie a po roku "się zobaczy" lub zrobi kolejne dziecko... Nie jest to żadna pomoc, a wręcz niesprawiedliwośc w stosunku do matek na etacie. Zamiast dać żniżki na żlobki, przedszkola, leki dla dzieci, likwidację vat na ubrania... takie cyrki. Minie rok, dwa i się wycofają z tego pomysłu.

    Odpowiedz
  • Gość(2015-03-18 13:31) Zgłoś naruszenie 00

    Walić rząd! A normalnym ludziom już się nie zależy zasiłek od urodzenia dziecka tylko bezrobotnym żal...

    Odpowiedz
  • Gość(2015-03-18 13:32) Zgłoś naruszenie 00

    Niech rząd potem się nie dziwi, że będzie masowa dezercja w wojsku ;/ Ot taka prorodzinna polityka państwa za którą nie biorą odpowiedzialności, a sami żyją w luksusach, których zwykły zjadacz chleba nawet nie wdział.

    Odpowiedz
  • marbra(2015-03-18 13:53) Zgłoś naruszenie 00

    to po co w tym kraju w ogóle pracować?? ja, młoda osoba nie moge sobie pozwolić na dziecko bo jak pójde na macierzyński to dostane grosze, a tym nierobom i dzieciorobom państwo zawsze dokłada. niech da te 1000 zł ale tym co uczciwie całe lata pracują, patologiczny kraj!!!

    Odpowiedz
  • enaf(2015-03-18 14:45) Zgłoś naruszenie 00

    Tradycyjnie rząd wspiera rodzicielstwo u meneli, bo dla nich to akurat jest motywacja, że będą sobie chlać przez 12 miesięcy. Dla normalnych ludzi, takie "zapomogi" nie są żadną motywacją do rodzicielstwa.
    Gdyby to był normalny kraj, to by wreszcie jakiś rządzący (nie mylić z sabotażystami) zrozumiał, że aby wzrosła dzietność, ludzie muszą normalnie zarabiać, tak aby jedno z rodziców mogło za swoje wynagrodzenie utrzymać rodzinę. Bez tego, wszystkie te poronione akcje są równie sensowne jak apelowanie do polityków o rozum i uczciwość.

    Odpowiedz
  • KAROL(2015-03-18 18:13) Zgłoś naruszenie 00

    Chory kraj . Chore przepisy.

    Od marca emeryci dostali jałmużnę w postaci 20 kilku złotych , bo na więcej nie ma.
    Krew człowieka zalewa że ludzie starzy , którzy pracowali na jaki taki dobrobyt tego śmiesznego państwa dostają od państwa jałmużnę , a jednocześnie rząd lekka ręka daje patologii , która nic dla kraju nie zrobiła tysiąc zł.
    I to bez względu na sytuacje finansową.
    Ale znów ten cwany chłopek z PSLU zrobił sobie kampanie za państwowe pieniądze.
    Jak można dawać jednym po tysiącu zł be względu na dochód , a emerytom wmawiać że nie ma na wyższe waloryzacje.
    Jakim prawem gmina ma dawać pieniądze nas wszystkich leniwym dzieciorobom.
    Jakim trzeb być mało rozgarniętym aby dawać za nic tysiąc zł , podczas gdy wielu polaków zapieprza za najniższ krajowa

    Odpowiedz
  • xyz(2015-03-18 20:07) Zgłoś naruszenie 00

    Marbra nierobie i dzieciorobie LECZ SIĘ

    Odpowiedz
  • dudzikm(2015-03-18 20:13) Zgłoś naruszenie 00

    komu żal to niech sobie dzieci zrobią i koniec z głupimi komentarzami

    Odpowiedz
  • polityka prorodzinna leży(2015-03-18 21:27) Zgłoś naruszenie 00

    Czechy 900zł przez 3 lata+becikowe 33 tys zł!

    Odpowiedz
  • polska kraj prorodzinny(2015-03-18 21:56) Zgłoś naruszenie 00

    Biedna Rosja becikowe 33 tys zł hehe
    podobnie na Łotwie... tuskowe 1 tys zł szał i jeszcze warunki wizyty u lekarzy, upokorzenie

    Odpowiedz