statystyki

Projekt ustawy prorodzinnej: Przyspieszają prace nad zmianami dla rodziców

autor: Łukasz Guza17.03.2015, 07:31; Aktualizacja: 17.03.2015, 08:07
Projekt przewiduje m.in., że część urlopu rodzicielskiego (maksymalnie 16 z 26 tygodni) będzie można wykorzystać nie bezpośrednio po macierzyńskim, ale w późniejszym terminie, aż do końca roku szkolnego, w którym dziecko ukończy 6 lat.

Projekt przewiduje m.in., że część urlopu rodzicielskiego (maksymalnie 16 z 26 tygodni) będzie można wykorzystać nie bezpośrednio po macierzyńskim, ale w późniejszym terminie, aż do końca roku szkolnego, w którym dziecko ukończy 6 lat.źródło: ShutterStock

Jeszcze w tym tygodniu do Sejmu trafi prezydencki projekt ustawy prorodzinnej. Zapowiedziała to Irena Wóycicka, sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta RP, w trakcie konferencji „Urlopy dla rodziców – szanse i perspektywy”, zorganizowanej przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej.

– Sądzę, że udało się zawrzeć kompromis z partnerami społecznymi w kwestii tych zmian. Liczymy na poparcie resortu pracy – wskazywała minister.


Pozostało 79% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane