statystyki

Projekt ustawy prorodzinnej: Przyspieszają prace nad zmianami dla rodziców

autor: Łukasz Guza17.03.2015, 07:31; Aktualizacja: 17.03.2015, 08:07
Projekt przewiduje m.in., że część urlopu rodzicielskiego (maksymalnie 16 z 26 tygodni) będzie można wykorzystać nie bezpośrednio po macierzyńskim, ale w późniejszym terminie, aż do końca roku szkolnego, w którym dziecko ukończy 6 lat.

Projekt przewiduje m.in., że część urlopu rodzicielskiego (maksymalnie 16 z 26 tygodni) będzie można wykorzystać nie bezpośrednio po macierzyńskim, ale w późniejszym terminie, aż do końca roku szkolnego, w którym dziecko ukończy 6 lat.źródło: ShutterStock

Jeszcze w tym tygodniu do Sejmu trafi prezydencki projekt ustawy prorodzinnej. Zapowiedziała to Irena Wóycicka, sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta RP, w trakcie konferencji „Urlopy dla rodziców – szanse i perspektywy”, zorganizowanej przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej.

– Sądzę, że udało się zawrzeć kompromis z partnerami społecznymi w kwestii tych zmian. Liczymy na poparcie resortu pracy – wskazywała minister.


Pozostało jeszcze 79% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane