statystyki

Zaangażowani pracownicy i odpowiedzialny biznes

autor: Bożena Michońska17.03.2015, 07:31; Aktualizacja: 15.02.2016, 13:59

Volvo Polska aktywnie włącza się w różnorodne programy dla studentów. Firma współpracuje z wybranymi uczelniami, m.in. z Politechniką Wrocławską, prowadząc działania w zakresie wymiany wiedzy i doświadczeń, a także stwarzając studentom długofalowe perspektywy rozwoju i zdobywania doświadczenia zawodowego, obejmujące m.in. szeroki zakres praktyk i staży studenckich, zwłaszcza w obszarach produkcji, inżynierii, logistyki, finansów i IT. Praktyki umożliwiają poznanie kultury organizacyjnej firmy, zdobycie doświadczenia w pracy w międzynarodowym środowisku, realizację zadań i udział w projektach pod kierunkiem wykwalifikowanych specjalistów. Również pracownicy Volvo angażują się w rozwój programów dydaktycznych między innymi poprzez prowadzenie prelekcji, wykładów i seminariów na uczelniach lub podczas targów pracy.

Volvo Polska włącza się także w inicjatywy Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Są to m.in. Kuźnia Kadr oraz program mentoringowy dla studentów. Ostatnio zaangażowaliśmy się także w program Wrocławski Absolwent, który jest modelem budowania relacji uczelni z pracodawcami w obszarze kształcenia tzw. miękkich umiejętności. Program skupia się na kompetencjach stanowiących – według pracodawców, którzy zainicjowali pilotażowe działanie – swoisty elementarz współczesnego miejsca pracy. Model Wrocławski Absolwent stanowi swego rodzaju wzorzec działań w zakresie dokształcania studentów ostatnich lat studiów na potrzeby rynku pracy.

Firma przykłada też ogromną wagę do kwestii równowagi pomiędzy pracą zawodową a życiem osobistym pracowników, a także do promowania wśród nich zdrowego trybu życia. Dobrym przykładem może być regularna organizacja aktywności sportowych w ramach tzw. Ligi Volvo obejmujących rozgrywki wewnętrzne, m.in. w takich dyscyplinach, jak koszykówka, siatkówka, piłka nożna, tenis, squash, a także udział w zewnętrznych imprezach sportowych, np. maratonach. Do dyspozycji pracowników firma oddaje też mieszczące się obok swojej siedziby tereny rekreacyjne z boiskami oraz kortami tenisowymi. Po sezonie umożliwia trenowanie w wynajętych halach sportowych.


Pozostało jeszcze 61% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane