statystyki

Zaangażowani pracownicy i odpowiedzialny biznes

autor: Bożena Michońska17.03.2015, 07:31; Aktualizacja: 15.02.2016, 13:59

Volvo Polska aktywnie włącza się w różnorodne programy dla studentów. Firma współpracuje z wybranymi uczelniami, m.in. z Politechniką Wrocławską, prowadząc działania w zakresie wymiany wiedzy i doświadczeń, a także stwarzając studentom długofalowe perspektywy rozwoju i zdobywania doświadczenia zawodowego, obejmujące m.in. szeroki zakres praktyk i staży studenckich, zwłaszcza w obszarach produkcji, inżynierii, logistyki, finansów i IT. Praktyki umożliwiają poznanie kultury organizacyjnej firmy, zdobycie doświadczenia w pracy w międzynarodowym środowisku, realizację zadań i udział w projektach pod kierunkiem wykwalifikowanych specjalistów. Również pracownicy Volvo angażują się w rozwój programów dydaktycznych między innymi poprzez prowadzenie prelekcji, wykładów i seminariów na uczelniach lub podczas targów pracy.

Volvo Polska włącza się także w inicjatywy Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Są to m.in. Kuźnia Kadr oraz program mentoringowy dla studentów. Ostatnio zaangażowaliśmy się także w program Wrocławski Absolwent, który jest modelem budowania relacji uczelni z pracodawcami w obszarze kształcenia tzw. miękkich umiejętności. Program skupia się na kompetencjach stanowiących – według pracodawców, którzy zainicjowali pilotażowe działanie – swoisty elementarz współczesnego miejsca pracy. Model Wrocławski Absolwent stanowi swego rodzaju wzorzec działań w zakresie dokształcania studentów ostatnich lat studiów na potrzeby rynku pracy.

Firma przykłada też ogromną wagę do kwestii równowagi pomiędzy pracą zawodową a życiem osobistym pracowników, a także do promowania wśród nich zdrowego trybu życia. Dobrym przykładem może być regularna organizacja aktywności sportowych w ramach tzw. Ligi Volvo obejmujących rozgrywki wewnętrzne, m.in. w takich dyscyplinach, jak koszykówka, siatkówka, piłka nożna, tenis, squash, a także udział w zewnętrznych imprezach sportowych, np. maratonach. Do dyspozycji pracowników firma oddaje też mieszczące się obok swojej siedziby tereny rekreacyjne z boiskami oraz kortami tenisowymi. Po sezonie umożliwia trenowanie w wynajętych halach sportowych.


Pozostało 61% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane