Ważna jest nie tylko ilość ale także jakość miejsc zatrudnienia - powiedział dziennikarzom minister Władysław Kosiniak- Kamysz. Jak wyjaśnił, tak jak w medycynie, w ochronie zdrowia nie tylko długość ale także jakość życia jest bardzo ważna, tak samo jego resort chce stawiać nie tylko na nowe ale też godne miejsca pracy.

Chodzi o to, by zatrudnieni mieli pakiet społeczny, pakiet socjalny, by ich zatrudnienie było stabilne. Stąd zaproponowana zmiana kodeksu pracy zrównująca okres wypowiedzeń umów na czas określony z umowami na czas nieokreślony - zaznaczył minister. Wyjaśnił, że dodatkowe punkty będą przyznawane za przyjęcie do firm osób do 30 roku życia i osób "50+" a także niepełnosprawnych. Firmy mogą zgłaszać się do 29 maja a rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w czerwcu. Do kapituły, która wybierze zwycięzców zaproszeni zostali przedstawiciele związków zawodowych i organizacji pracodawców. Nagrodzone firmy otrzymają tytuł "Kreator miejsc pracy" i będą mogły posługiwać się logo konkursu przez rok. 

To już druga edycja "Kreatora miejsc pracy". W ubiegłym roku nagrody otrzymały firma Tomtex, która w 2013 roku zatrudniła wiele osób niepełnosprawnych oraz Atos IT Services, która działa w czterech miastach i zatrudniła 1100 nowych pracowników.