statystyki

Związki zawodowe z innych zakładów nie mogą przyłączyć się do protestu

autor: Sławomir Paruch, Robert Stępień12.03.2015, 09:23; Aktualizacja: 12.03.2015, 10:15
Strajk w kopalni Budryk

Strajk w kopalni Budryk

Automotive sp. z o.o. należy do Grupy Automotive. Na terenie Polski działają jeszcze dwie inne spółki należące do tej samej Grupy – ABC Automotive sp. z o.o. oraz Automotive Industry sp. z o.o. Każda ze spółek zatrudnia pracowników i jest odrębnym pracodawcą. W każdej działa zakładowa organizacja związkowa.

Na 16 marca 2015 r., na godz. 10, zakładowa organizacja związkowa działająca w Automotive sp. z o.o. zaplanowała zorganizowanie, w bezpośrednim sąsiedztwie zakładu produkcyjnego należącego do spółki, akcji protestacyjnej, która miała na celu zwrócenie uwagi na sytuację pracowników zatrudnionych w spółce oraz walkę o poprawę warunków zatrudnienia. Akcja protestacyjna została zgłoszona we właściwym urzędzie gminy jako zgromadzenie publiczne. Spółka uzyskała te informacje bezpośrednio z urzędu gminy, na kilka dni przed terminem, w którym ma zostać przeprowadzona akcja. Została ona zaplanowana na 300 osób. Ma się odbyć przed bramą wjazdową na teren zakładu pracy. Jako organizator akcji zgłoszony został członek zarządu krajowego organizacji związkowej – Krzysztof Kowalski.


Pozostało 95% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane