statystyki

Wójt może żądać zaświadczenia lekarskiego od kandydata na urzędnika

autor: Leszek Jaworski12.02.2015, 10:28

Wójt ogłosił nabór na wolne stanowisko w urzędzie gminy. W ogłoszeniu opublikowanym w Biuletynie Informacji Publicznej oraz na tablicach ogłoszeń określono, jakie dokumenty aplikacyjne są wymagane przy zgłoszeniu się kandydata. Ustalono, że jest nim m.in. życiorys (CV) oraz zaświadczenie lekarskie o braku przeciwwskazań do pracy na stanowisku objętym naborem. Jeden z kandydatów, uznając, że wójt nie jest uprawniony do żądania zaświadczenia, zamiast niego złożył w tej sprawie oświadczenie. Zapomniał też podpisać swoje CV. Jego kandydatura została odrzucona. Czy postępowanie w sprawie naboru powinno być unieważnione?

Nie, ponieważ brak jest podstaw do unieważnienia postępowania w sprawie naboru na wolne stanowisko urzędnicze. Wójt, wbrew twierdzeniom kandydata, miał prawo żądać przedłożenia w tej procedurze zaświadczenia lekarskiego o braku przeciwwskazań do pracy. Ponadto złożenie przez osobę biorącą udział w rekrutacji niepodpisanego życiorysu należało uznać za brak formalny oferty, tożsamy z brakiem złożenia tego dokumentu w ogóle.


Pozostało jeszcze 73% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane