statystyki

Zatrudnienie niepełnosprawnych: Wniosek o dopłatę z dodatkowymi informacjami

autor: Michalina Topolewska09.02.2015, 07:41; Aktualizacja: 09.02.2015, 09:07

Pracodawca, który stara się o dofinansowanie do wynagrodzenia osoby z uszczerbkiem na zdrowiu, musi przedstawić dane dotyczące sytuacji ekonomicznej.

Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON) udostępnił w systemie obsługi dofinansowań i refundacji (SODIR) nowe wzory dokumentów potrzebnych pracodawcom do ubiegania się o subsydia płacowe. Są to: wniosek Wn-D o udzielenie dopłaty do pensji oraz miesięczna informacja INF-D-P. Należy je składać za okresy sprawozdawcze, zaczynając od stycznia 2015 r. oraz w przypadku składania korekt wcześniejszych dokumentów.

Ponadto w związku z tym, że dofinansowania do wynagrodzeń niepełnosprawnych pracowników stanowią dla pracodawcy pomoc publiczną, trzeba dołączyć do nich formularz INF-O-PP. W tym przypadku również nastąpiły zmiany wynikające z obowiązywania od tego roku nowego rozporządzenia KE nr 651/2014 z 17 czerwca 2014 r. uznającego niektóre rodzaje pomocy za zgodne z rynkiem wewnętrznym w zastosowaniu art. 107 i 108 traktatu (Dz.Urz. UE L 187 z 26 czerwca 2014 r.). Razem z drukiem INF-O-PP konieczne jest teraz wypełnienie dodatkowej informacji. Składa się ona z pytań dotyczących sytuacji ekonomicznej, na które musi odpowiedzieć pracodawca. Dotyczą one m.in. tego, czy otrzymał pomoc na restrukturyzację lub czy podlega zbiorowemu postępowaniu w związku z niewypłacalnością. Dodatkowa informacja – tak jak pozostałe formularze – będzie dostępna i przesyłana do PFRON poprzez SODiR.


Pozostało 69% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane