statystyki

Nagrodzony przez resort urząd: Nie trzeba się bać nowości w walce z bezrobociem

autor: Karolina Topolska04.02.2015, 07:38; Aktualizacja: 04.02.2015, 09:48
Bezrobocie

Bezrobocieźródło: ShutterStock

Byliśmy inicjatorem bonów dla młodych i jednym z pierwszych urzędów pracy, który je zastosował - mówi Małgorzata Pliszka, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Nysie.

W Konkursie na Urząd Pracy 2014 r. zorganizowanym przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej otrzymała pani medal za najlepsze wyniki i szczególne zaangażowanie we wdrażanie ubiegłorocznej reformy służb zatrudnienia. Co zadecydowało o takim wyróżnieniu?

W ostatnich latach zrealizowaliśmy wiele projektów pilotażowych. Wdrażaliśmy innowacyjne działania, których efekty posłużyły do przygotowania rozwiązań systemowych, wprowadzonych do ustawy i obowiązujących wszystkie służby zatrudnienia w kraju. Byliśmy inicjatorem i jednym z pierwszych urzędów pracy, który zastosował bony stażowe, zatrudnieniowe, szkoleniowe i zasiedleniowe dla osób do 30. roku życia. Dzięki nim młodzi mogą wybrać pracodawcę, u którego odbędą staż lub szkolenie albo rozpoczną pracę. Pomagaliśmy także przy tworzeniu kwestionariusza do profilowania pomocy dla bezrobotnych i testowaliśmy go. Współpracowaliśmy również przy budowie wortalu publicznych służb zatrudnienia, który od ubiegłego roku służy urzędom pracy do komunikacji z ministerstwem. Pojawiają się na nim m.in. wyjaśnienia resortu dotyczące stosowania przepisów, a także informacje o zmianach w prawie.

Wprowadzacie też nowatorskie rozwiązania w zakresie współpracy z ośrodkami pomocy społecznej.


Pozostało 60% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane