statystyki

Nagrodzony przez resort urząd: Nie trzeba się bać nowości w walce z bezrobociem

autor: Karolina Topolska04.02.2015, 07:38; Aktualizacja: 04.02.2015, 09:48
Bezrobocie

Bezrobocieźródło: ShutterStock

Byliśmy inicjatorem bonów dla młodych i jednym z pierwszych urzędów pracy, który je zastosował - mówi Małgorzata Pliszka, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Nysie.

W Konkursie na Urząd Pracy 2014 r. zorganizowanym przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej otrzymała pani medal za najlepsze wyniki i szczególne zaangażowanie we wdrażanie ubiegłorocznej reformy służb zatrudnienia. Co zadecydowało o takim wyróżnieniu?

W ostatnich latach zrealizowaliśmy wiele projektów pilotażowych. Wdrażaliśmy innowacyjne działania, których efekty posłużyły do przygotowania rozwiązań systemowych, wprowadzonych do ustawy i obowiązujących wszystkie służby zatrudnienia w kraju. Byliśmy inicjatorem i jednym z pierwszych urzędów pracy, który zastosował bony stażowe, zatrudnieniowe, szkoleniowe i zasiedleniowe dla osób do 30. roku życia. Dzięki nim młodzi mogą wybrać pracodawcę, u którego odbędą staż lub szkolenie albo rozpoczną pracę. Pomagaliśmy także przy tworzeniu kwestionariusza do profilowania pomocy dla bezrobotnych i testowaliśmy go. Współpracowaliśmy również przy budowie wortalu publicznych służb zatrudnienia, który od ubiegłego roku służy urzędom pracy do komunikacji z ministerstwem. Pojawiają się na nim m.in. wyjaśnienia resortu dotyczące stosowania przepisów, a także informacje o zmianach w prawie.

Wprowadzacie też nowatorskie rozwiązania w zakresie współpracy z ośrodkami pomocy społecznej.


Pozostało jeszcze 60% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane