statystyki

Marynarze mieli za mało czasu na przygotowanie się do zmian

autor: Urszula Mirowska-Łoskot26.01.2015, 07:58; Aktualizacja: 26.01.2015, 09:50

Rząd z dnia na dzień pozbawił niektórych marynarzy prawa do wykonywania zawodu – alarmuje rzecznik praw obywatelskich w piśmie do Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju.

Chodzi o zmiany wynikające z rozporządzenia ministra transportu, budownictwa i gospodarki morskiej z 7 sierpnia 2013 r. w sprawie wyszkolenia i kwalifikacji członków załóg statków morskich (Dz.U. poz. 937), które weszły w życie już następnego dnia po ich ogłoszeniu w Dzienniku Ustaw. Jego wprowadzenie oznaczało dla wielu marynarzy konieczność uzyskania nowych kwalifikacji. Przykładowo zmiany dotyczyły kapitanów żeglugi wielkiej na statkach o pojemności brutto 3000 i powyżej. W ich wypadku wprowadzono wymóg posiadania dyplomu starszego oficera na takich statkach oraz dodatkowej 6-miesięcznej praktyki pływania na tym stanowisku na jednostkach handlowych w żegludze międzynarodowej.


Pozostało 66% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane