statystyki

Marynarze mieli za mało czasu na przygotowanie się do zmian

autor: Urszula Mirowska-Łoskot26.01.2015, 07:58; Aktualizacja: 26.01.2015, 09:50

Rząd z dnia na dzień pozbawił niektórych marynarzy prawa do wykonywania zawodu – alarmuje rzecznik praw obywatelskich w piśmie do Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju.

Chodzi o zmiany wynikające z rozporządzenia ministra transportu, budownictwa i gospodarki morskiej z 7 sierpnia 2013 r. w sprawie wyszkolenia i kwalifikacji członków załóg statków morskich (Dz.U. poz. 937), które weszły w życie już następnego dnia po ich ogłoszeniu w Dzienniku Ustaw. Jego wprowadzenie oznaczało dla wielu marynarzy konieczność uzyskania nowych kwalifikacji. Przykładowo zmiany dotyczyły kapitanów żeglugi wielkiej na statkach o pojemności brutto 3000 i powyżej. W ich wypadku wprowadzono wymóg posiadania dyplomu starszego oficera na takich statkach oraz dodatkowej 6-miesięcznej praktyki pływania na tym stanowisku na jednostkach handlowych w żegludze międzynarodowej.


Pozostało jeszcze 66% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane