statystyki

Ruszy program dotacji i pożyczek dla pracodawców zatrudniających osoby 50+

autor: Karolina Topolska22.01.2015, 07:52; Aktualizacja: 22.01.2015, 09:50

Do 2020 r. ma zostać uruchomiony program dotacji i pożyczek dla pracodawców zainteresowanych wdrażaniem rozwiązań z zakresu zarządzania wiekiem, które będą sprzyjać zatrudnieniu osób po 50. roku życia.

– Z roku na rok w strukturze zatrudnienia można dostrzec coraz większy udział starszych pracowników. W tej sytuacji stopniowe wprowadzanie zarządzania wiekiem jest nieuniknione. Działania firm powinny mieć na celu dostosowywanie stanowisk pracy do potrzeb osób starszych oraz aktualizację ich kompetencji – wskazuje Monika Zaręba, ekspert pracodawców RP.

Mając na uwadze te potrzeby, powołana przez ministra pracy Rada Programowa 50+ wśród działań na rzecz zwiększenia aktywności osób po 50. roku życia zarekomendowała zwrotną i bezzwrotną pomoc finansową dla firm.

Dotacje i pożyczki nie są jeszcze dostępne dla pracodawców. W Ministerstwie Pracy trwają już jednak przygotowania do ich wprowadzenia. Resort obecnie ustala, jakie inicjatywy przedsiębiorców będą miały rządowe wsparcie. Przy czym firmy już teraz mogą liczyć na pomoc we wdrażaniu standardów zarządzania wiekiem – udziela jej Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego na lata 2014–2020. Działania PARP w przyszłości mają zostać powiązane z opracowywanym przez resort systemem pożyczek i dotacji.


Pozostało jeszcze 69% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane