statystyki

Męcina: Urzędy pracy bliżej bezrobotnych

autor: Jacek Męcina14.01.2015, 07:49; Aktualizacja: 14.01.2015, 08:52

Po przedni rok był dla rynku pracy rokiem pozytywnego przełomu i korzystnych zmian, nie tylko statystycznych, ale też realnych. Znowelizowana została także ustawa o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy, która wprowadziła szereg zmian w zakresie instytucjonalnej obsługi rynku pracy - pisze Jacek Męcina, wiceminister pracy.

Pomoc kierowana jest do przedsiębiorców, którzy zatrudniają osoby bezrobotne, a prymat zatrudnienia i efektywnej aktywizacji wpisany został w nową logikę zarządzania środkami Funduszu Pracy. Najważniejsze zmiany dotyczyły rozszerzenia możliwości wsparcia bezrobotnych w powrocie na rynek pracy, profilowania pomocy i zmian organizacyjnych w samych urzędach pracy, których celem jest zwiększenie liczby pracowników bezpośrednio zaangażowanych w udzielanie wsparcia osobom poszukującym zatrudnienia. Zasadą jest lepsze zdefiniowanie sytuacji osoby bezrobotnej i stosowanie takich form wsparcia, które zapewnią trwałość powrotu na rynek pracy.


Pozostało jeszcze 74% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane