statystyki

Flesz kadrowy

autor: ZJ EC mgc15.01.2015, 10:10; Aktualizacja: 15.01.2015, 11:03

 Prawie 13 tysięcy młodych bezrobotnych, którzy nie przekroczyli trzydziestego roku życia, skorzystało z bonów stażowych, szkoleniowych, na zasiedlenie oraz na zatrudnienie – informuje Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej.

Młodzi sięgają po bony

Z czterech rodzajów bonów największym zainteresowaniem cieszy się bon stażowy. Do tej pory skorzystało z niego ponad 9300 bezrobotnych, najwięcej w powiecie kieleckim, bo ponad 300. Przypomnijmy, że bon gwarantuje skierowanie na półroczny staż u wskazanego przez bezrobotnego pracodawcy. Osoba bezrobotna otrzymuje stypendium w wysokości 120 proc. zasiłku oraz możliwość dofinansowania kosztów przejazdu do miejsca odbywania stażu. Dla pracodawcy po zakończeniu stażu wypłacana jest premia w wysokości 1500 zł. Sporym zainteresowaniem cieszy się również bon szkoleniowy. Do tej pory z możliwości sfinansowania wybranego przez siebie szkolenia skorzystało ponad 1300 osób. Z kolei z bonów na zasiedlenie skorzystało prawie 740 osób, najwięcej w powiecie działdowskim oraz skarżyskim.

Większe dopłaty do turnusów


Pozostało 73% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane