statystyki

Flesz kadrowy

autor: ZJ EC mgc15.01.2015, 10:10; Aktualizacja: 15.01.2015, 11:03

 Prawie 13 tysięcy młodych bezrobotnych, którzy nie przekroczyli trzydziestego roku życia, skorzystało z bonów stażowych, szkoleniowych, na zasiedlenie oraz na zatrudnienie – informuje Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej.

Młodzi sięgają po bony

Z czterech rodzajów bonów największym zainteresowaniem cieszy się bon stażowy. Do tej pory skorzystało z niego ponad 9300 bezrobotnych, najwięcej w powiecie kieleckim, bo ponad 300. Przypomnijmy, że bon gwarantuje skierowanie na półroczny staż u wskazanego przez bezrobotnego pracodawcy. Osoba bezrobotna otrzymuje stypendium w wysokości 120 proc. zasiłku oraz możliwość dofinansowania kosztów przejazdu do miejsca odbywania stażu. Dla pracodawcy po zakończeniu stażu wypłacana jest premia w wysokości 1500 zł. Sporym zainteresowaniem cieszy się również bon szkoleniowy. Do tej pory z możliwości sfinansowania wybranego przez siebie szkolenia skorzystało ponad 1300 osób. Z kolei z bonów na zasiedlenie skorzystało prawie 740 osób, najwięcej w powiecie działdowskim oraz skarżyskim.

Większe dopłaty do turnusów


Pozostało jeszcze 73% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane