statystyki

To już ostatni dzwonek na abolicję składkową

autor: Bożena Wiktorowska14.01.2015, 07:31; Aktualizacja: 14.01.2015, 07:48
praca, korporacja, czas pracy

praca, korporacja, czas pracyźródło: ShutterStock

Tylko do jutra osoby prowadzące firmy mogą składać do ZUS wnioski o abolicję. Zainteresowani mogą zrobić to wniosek osobiście w dowolnej terenowej jednostce organizacyjnej lub przesłać listem poleconym za pośrednictwem poczty. W takim przypadku decyduje data stempla pocztowego.

Podstawą do anulowania zaległych danin jest ustawa z 9 listopada 2012 r. o umorzeniu należności powstałych z tytułu nieopłaconych składek przez osoby prowadzące pozarolniczą działalność (Dz.U. z 2012 r. poz. 1551). Na tej podstawie osoby, które w okresie od 1 stycznia 1999 r. do 28 lutego 2009 r. podlegały obowiązkowemu ubezpieczeniu emerytalnemu i rentowemu oraz wypadkowemu, mogą wystąpić o anulowanie niezapłaconych danin. Darowanie tych należności powoduje jednoczesne umorzenie składek na ubezpieczenie zdrowotne i na Fundusz Pracy.


Pozostało jeszcze 40% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Komentarze (1)

  • natan(2015-01-14 11:03) Zgłoś naruszenie 00

    Osiołki z ZUS w 1999 roku zrobili rencistom i emerytom wodę w mózgu swoimi nieudolnymi informacjami i przepisami i skutki tego bajzlu teraz widać a jeszcze teraz nie uznają abolicji za ubezpieczenie zdrowotne osobom którzy są obecnie na psich emeryturach lub rentach lub w ogóle już nie żyją !!!. Zwariowany ten kraj !!!

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane