statystyki

Policja ma prawo zniszczyć dokumenty

autor: Bożena Wiktorowska31.12.2014, 07:20

Prawo do ekwiwalentu pieniężnego za przepracowane nadgodziny przedawnia się w ciągu trzech lat, licząc od dnia zwolnienia ze służby – orzekł Naczelny Sąd Administracyjny.

Powodem sporu był wniosek starszego sierżanta sztabowego w stanie spoczynku, który wystąpił do komendanta powiatowego policji o wypłatę ekwiwalentu pieniężnego za ponadnormatywny czas służby. Żądanie dotyczyło dodatkowej pracy sprzed okresu zwolnienia z policji, które nastąpiło w kwietniu 2005 r. Funkcjonariusz musiał odejść, ponieważ po 12 miesiącach przebywania na zwolnieniu lekarskim resortowa komisja lekarska uznała go za całkowicie niezdolnego do służby. Kiedy zainteresowany żegnał się z pracą, nie domagał się wypłaty rekompensaty za nadgodziny. Wniosek w tej sprawie złożył do komendanta jednostki dopiero w 2011 r. Swoją prośbę o wypłatę argumentował tym, że w macierzystej jednostce brakowało ludzi do pracy, więc nie miał możliwości odebrania wolnego w postaci dodatkowych wolnych godzin.


Pozostało 61% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane