statystyki

Młodzi bezrobotni przerywają staże, by studiować. Urzędnicy narzekają, że zabierają innym praktyki

autor: Karolina Topolska10.12.2014, 07:40; Aktualizacja: 10.12.2014, 09:51
Student

Zdaniem urzędów pracy bezrobotni z reguły wcześniej planują studia.źródło: ShutterStock

Wielu młodych przerywa staże z powodu podjęcia nauki na uczelni. Według urzędów pracy to nieuczciwe wobec innych bezrobotnych, którym odbierają szansę na odbycie praktyki.

Bezrobotni kierowani na staże przez urzędy pracy to w większości osoby młode. Wielu z nich niedawno zdało maturę. W tej grupie pośredniaki mają coraz większy kłopot z osobami, które przerywają praktyki z powodu rozpoczęcia studiów. Zdarza się też, że nawet gdy zakończą okres stażu (trwa on z reguły od 3 do 6 miesięcy), rezygnują z zatrudnienia, które po jego odbyciu gwarantuje im pracodawca.

– W tym roku około 100 bezrobotnych przerwało staż, na który zostali skierowani przez nasz urząd. W przypadku zdecydowanej większości z nich powodem rezygnacji było podjęcie nauki w szkole wyższej – wskazuje Jerzy Stupnicki, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy (PUP) w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Zdaniem urzędów pracy bezrobotni z reguły wcześniej planują studia i celowo nie mówią o tym urzędnikom, aby tylko móc skorzystać ze stażu.


Pozostało 73% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane