statystyki

Młodzi bezrobotni przerywają staże, by studiować. Urzędnicy narzekają, że zabierają innym praktyki

autor: Karolina Topolska10.12.2014, 07:40; Aktualizacja: 10.12.2014, 09:51
Student

Zdaniem urzędów pracy bezrobotni z reguły wcześniej planują studia.źródło: ShutterStock

Wielu młodych przerywa staże z powodu podjęcia nauki na uczelni. Według urzędów pracy to nieuczciwe wobec innych bezrobotnych, którym odbierają szansę na odbycie praktyki.

Bezrobotni kierowani na staże przez urzędy pracy to w większości osoby młode. Wielu z nich niedawno zdało maturę. W tej grupie pośredniaki mają coraz większy kłopot z osobami, które przerywają praktyki z powodu rozpoczęcia studiów. Zdarza się też, że nawet gdy zakończą okres stażu (trwa on z reguły od 3 do 6 miesięcy), rezygnują z zatrudnienia, które po jego odbyciu gwarantuje im pracodawca.

– W tym roku około 100 bezrobotnych przerwało staż, na który zostali skierowani przez nasz urząd. W przypadku zdecydowanej większości z nich powodem rezygnacji było podjęcie nauki w szkole wyższej – wskazuje Jerzy Stupnicki, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy (PUP) w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Zdaniem urzędów pracy bezrobotni z reguły wcześniej planują studia i celowo nie mówią o tym urzędnikom, aby tylko móc skorzystać ze stażu.


Pozostało jeszcze 73% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane