statystyki

Będzie nowy wzór wniosku o dopłatę do kredytu dla zakładu pracy chronionej

autor: Michalina Topolewska09.12.2014, 08:25; Aktualizacja: 09.12.2014, 08:28
pieniądze

Dotychczasowy wniosek wymaga aktualizacji, bo od stycznia 2015 r. ma zacząć obowiązywać nowe rozporządzenie ministra pracy i polityki społecznej w sprawie pomocy finansowejźródło: ShutterStock

Zakłady pracy chronionej (ZPChr), które w 2015 r. chcą otrzymać dofinansowanie do oprocentowania pożyczki, powinny wstrzymać się z wysyłaniem formularza do Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON). Ten pracuje nad jego nowym drukiem.

Dotychczasowy wniosek wymaga aktualizacji, bo od stycznia 2015 r. ma zacząć obowiązywać nowe rozporządzenie ministra pracy i polityki społecznej w sprawie pomocy finansowej udzielanej pracodawcom prowadzącym ZPChr ze środków PFRON, które będzie dostosowane do unijnych przepisów.

Tak jak do tej pory określa ono szczegółowe warunki ubiegania się o dwie formy wsparcia dla firm z chronionego rynku pracy. Jedną z nich jest zwrot kosztów administracyjnych, transportowych oraz budowy lub rozbudowy zakładowych obiektów. Drugą jest dofinansowanie do oprocentowania kredytu zaciągniętego na cele związane z rehabilitacją społeczną i zawodową, które może wynosić maksymalnie 50 proc.

– Nie może on być wykorzystany na bieżącą działalność zakładu, ale np. zakup maszyny dla pracownika – przypomina Edyta Sieradzka, wiceprezes Ogólnopolskiej Bazy Pracodawców Osób Niepełnosprawnych.


Pozostało 36% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane