Wyższe składki ZUS dla przedsiębiorców w 2015 roku. Zobacz, ile wyniosą

autor: Agnieszka Brzostek30.11.2014, 13:30; Aktualizacja: 11.02.2015, 14:42
Rozpoczynający działalność gospodarczą początkowo mają prawo do preferencyjnych składek ZUS.

Rozpoczynający działalność gospodarczą początkowo mają prawo do preferencyjnych składek ZUS.źródło: ShutterStock

Najniższa płaca wzrośnie w 2015 roku, wyższe będzie też przeciętne wynagrodzenie pracowników w Polsce. A to oznacza, że w 2015 roku przedsiębiorcy będą musieli przeznaczyć więcej na składki na ubezpieczenie społeczne niż w tym roku.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:gazetaprawna.pl
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (75)

  • vbv(2014-11-30 19:25) Zgłoś naruszenie 00

    Czas zwijac sie z tego scierwa zwanego ojczyzna.

    Odpowiedz
  • donio(2014-11-30 19:40) Zgłoś naruszenie 00

    Kurde .Nic z tego nie rozumiem. mam emeryturkę słaba to mi z niej jeszcze zabiora. Niech ich szkag

    Odpowiedz
  • brytan(2014-11-30 19:49) Zgłoś naruszenie 00

    zus absurdalne pijawki co za pazerność

    Odpowiedz
  • ARTUR(2014-11-30 20:03) Zgłoś naruszenie 00

    MAM KU R WA DOŚĆ

    Odpowiedz
  • pracodwca(2014-11-30 21:52) Zgłoś naruszenie 00

    Dlaczego tak nas okradacie?
    Ja się na to nie zgadzam!!! Dlaczego nikt nas pracodawców nie broni? Zatrudniałem 20 osób, teraz zwalniam kolejne 2 osoby. Nie okradajcie i nie ogryzajcie nas do kości, nie warto. Wszyscy na tym stracimy.

    Odpowiedz
  • P-ń(2014-11-30 22:23) Zgłoś naruszenie 00

    Ludzie, bez żartów, płacicie znacząco mniej niż przeciętny Kowalski. A do szału doprowadza mnie, jak narzekają na składki osoby świetnie sytuowane.

    Odpowiedz
  • Oskubana(2014-12-01 00:12) Zgłoś naruszenie 00

    Kopacz wam powie, że wszystko GIT. W końcu naród wybiera, naród ma rację. PO wsze czasy rządzić będą Polską!

    Odpowiedz
  • olo(2014-12-01 09:33) Zgłoś naruszenie 00

    Tanie państwo ...hahahahahahahahaha ,macie co chcecie, dalej POpierajcie wspaniałych ludzi ambasadorów biznesu...Przedsiębiorca wyższą składke a panowie z ministerstwa za te pieniądze do Sowy na obiadek

    Odpowiedz
  • Ja(2014-12-01 14:32) Zgłoś naruszenie 00

    Zarabiam 2087 zł netto na umowę o pracę. Moje składki do ZUS to 622 zł składki pracodawcy to 570 zł w sumie 1192 zł.

    Odpowiedz
  • koko(2014-12-01 21:33) Zgłoś naruszenie 00

    Zlodziejskie stawkiJa place Ł12 na mies w UK( gdzieś 60 zł/ mies/
    I o czym tu badać???

    Odpowiedz
  • ewer(2014-12-02 10:18) Zgłoś naruszenie 00

    Kwota wolna od podatku - 3091 zł. Zambia-Afryka -3560 zł. Europa 35000 -52000 zł

    Odpowiedz
  • mamdosctejojczyzny(2014-12-02 10:25) Zgłoś naruszenie 00

    Zakład Utylizacji Społeczeństwa działa prężnie, stawki są już za wysokie a tu dalej w górę idą, genialnie! nic tylko robić na czarno! albo wypad za granicę do normalnego kraju

    Odpowiedz
  • Freelancer(2014-12-02 18:34) Zgłoś naruszenie 00

    Ale te wzrosty podpowiadają też jedno
    Skoro ZUS od średniego wynagrodzenia za umowę o pracę przewyższa już Preferencyjny ZUS dla firm oraz ZUS bez zniżek dla firm to znaczyłoby, że politycy dają sygnał zakładajcie własną działalność i świadczcie usługi pracodawcom na zasadzie kontraktów, więcej wam w kieszeni zostanie, bo my i tak nie damy rady zrobić nic z rosnącym bezrobociem.

    Odpowiedz
  • ja(2014-12-02 19:09) Zgłoś naruszenie 00

    rany i jak tu legalnier zatrudniac ludzi na etatach jak ja nie wyrabiam z zarobkiem na zus dla nich??? niech sobie sami płacą

    Odpowiedz
  • marcin(2014-12-02 19:10) Zgłoś naruszenie 00

    czemu tak narzekacie? przedsiębiorcy co nie mają tysiaka do zapłaty dla Państwa? Co to za biznesy? weźcie się do roboty zamiast głupoty wypisywać. Żal mi Was.

    Odpowiedz
  • dd(2014-12-02 20:15) Zgłoś naruszenie 00

    Nie podoba sie Wam Korwin Mikke to płacćie ZUS i podatki dochodowe...

    Odpowiedz
  • Marek S.(2014-12-02 20:37) Zgłoś naruszenie 00

    Ten artykuł tylko utwierdził mnie, że podjąłem słuszną decyzję planując zamknięcie firmy 31.12.2014r. po ponad 18 latach funkcjonowania.

    Odpowiedz
  • "POmożecie PO$mżemy"!(2014-12-02 21:08) Zgłoś naruszenie 00

    Uważam że, składki i tak są za niskie przy relatywnych zyskach firm i obecnych cenach.
    Jako patrioci i obywatele UE winniśmy się sami opodatkować składkami min. 3x większymi
    na chwałę i cześć miłościwie nam panującej władzy ludowej!!!

    Odpowiedz
  • nieznany(2014-12-02 21:34) Zgłoś naruszenie 00

    Polska - piękny kraj ale kur*wskie państwo.

    Odpowiedz
  • misio(2014-12-02 21:57) Zgłoś naruszenie 00

    Zlodziejstwo w biały dzień

    Odpowiedz