Wyższe składki ZUS dla przedsiębiorców w 2015 roku. Zobacz, ile wyniosą

autor: Agnieszka Brzostek30.11.2014, 13:30; Aktualizacja: 11.02.2015, 14:42
Rozpoczynający działalność gospodarczą początkowo mają prawo do preferencyjnych składek ZUS.

Rozpoczynający działalność gospodarczą początkowo mają prawo do preferencyjnych składek ZUS.źródło: ShutterStock

Najniższa płaca wzrośnie w 2015 roku, wyższe będzie też przeciętne wynagrodzenie pracowników w Polsce. A to oznacza, że w 2015 roku przedsiębiorcy będą musieli przeznaczyć więcej na składki na ubezpieczenie społeczne niż w tym roku.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:gazetaprawna.pl
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (75)

  • ufdlug(2015-06-19 10:04) Zgłoś naruszenie 00

    ******** to wszystko ****** zus Czy nie można napisać wprost ze mały zus na FUS to tyle i tyle a Duży/pełny to tyle i tyle a FUZ to jeszcze więcej i konkretnie kwoty a nie ***** rozpisujecie się na całą strone a nikt nic z tego nie rozumie

    Odpowiedz
  • Ambra(2015-05-09 22:33) Zgłoś naruszenie 00

    Dlaczego OFE wyprowadza sobie pieniądze z ZUS-u do gry na giełdzie?
    Dlaczego minister finansów nie zadba o bilans tej złodziejskiej działalności?
    Dlaczego NIK, CBŚ, ... nie zainteresują się ogromem strat tej działalności, nie ujawnią publicznie góry długu jaką OFE zbudowały do spłaty Polakom?
    CZY W POLSCE ZŁODZIEJ MUSI BYĆ BEZKARNY, CZY BEZKARNIE MOŻNA OKRADAĆ LUDZI??

    Odpowiedz
  • OTWORZYĆ FIRMĘ CZY NIE?(2015-04-04 19:33) Zgłoś naruszenie 00

    ROZUMIEM ,ZE MAM SIE ZESRA. GOW,,M NA KOLOROWO?

    Odpowiedz
  • ola(2015-02-18 02:45) Zgłoś naruszenie 00

    tylko nie działalność gospodarcza! zarobisz w miesiącu czy nie to ZUS 1100zl musisz zapłacić ,choćby z kredytu!

    Odpowiedz
  • ELIGIUSZ(2015-02-14 11:12) Zgłoś naruszenie 00

    Jak dla mnie to zadne skladki emerytalne, bo emerytury dzisiejsi 30-latkowi miec nie beda. Do tego czasu ZUS zbankrutuje 5 razy. To tez zadne skladki zdrowotne , bo lekarzy oplacasz i tak pod stolem. To zwykle dodatkowe podatki. Ale wladza nawet nie ma odwagi aby tak to nazwac. Ten kraj nic juz nie uratuje, bo wyjechalo 5 milionow i do wyjazdu szykuje sie kolejne 5 milionow. Z mojego roku ze studiow (Politechnika) polowa ludzi wyjechala jak tylko dostala dyplom, druga polowa rozjechala sie w ciagu 5 lat po studiach. PAKOWAC WALIZKI I NIE MARUDZIC.

    Odpowiedz
  • Ksawery 12(2015-02-10 09:45) Zgłoś naruszenie 00

    Państwo po raz kolejny zachęca nas do zakładania działalności za granicą. Jest o wiele taniej, a polak potrafi.

    Odpowiedz
  • adam(2015-02-09 22:44) Zgłoś naruszenie 00

    Bandycki kraj, jedni kradną a drudzy muszą płacić więcej, żeby wyrównać bilans ... co tu się dziwić, że tyle ludzi wieje stąd... nie ma nic gorszego założenie firmy w tym burdelu!

    Odpowiedz
  • robo(2015-02-09 10:31) Zgłoś naruszenie 00

    Dlaczego.
    Kto z małych firm ma taki dochód.

    złodzieje !!!

    Odpowiedz
  • Zrozpaczony(2015-02-09 09:41) Zgłoś naruszenie 00

    Czy tam przypadkiem nie wkradł się błąd ? Składka emerytalna dla przedsiębiorców wynosi w/g tekstu 463,80 choć inne źródła podają 463,68 . W sumie składka społeczna wynosi 757,88 zł a wydaje mi się ,że powinno być 757,76 ? Nie wim :( .

    Odpowiedz
  • Ja.N(2015-02-09 07:26) Zgłoś naruszenie 00

    Potwierdzam - składka zawyżona o 12 gr

    Odpowiedz
  • an(2015-02-09 02:35) Zgłoś naruszenie 00

    kiedy te dziki ze wsi zaczną coś państwu płacic.tylko gotowego chcą.burżuję.ani podatku,ani ubezpieczenia. ani na emeryturę.370 kwartalnie płacą .a emerytura 821 na ręke.wszystkie pieniądze podatników.i jeszcze strajkują.kiedyś mieli traktory mniejsze 30 tki.60 tki i obsiane było.dopłat nie było i żyli.

    Odpowiedz
  • KORWIN(2015-02-07 14:06) Zgłoś naruszenie 00

    a kwoty wolnej od podatku nie podnieśli - HYDRA okrada dalej, a lemingi głosują na bandę czworga (socjaldemokracja, psl, pis,po)

    Odpowiedz
  • Ryszard(2015-02-06 15:02) Zgłoś naruszenie 00

    Błędnie podano kwotę składki na ubezpieczenie społeczne w roku 2015 podano 757,88 a winno być 757,76

    Odpowiedz
  • Ala(2015-02-02 10:51) Zgłoś naruszenie 00

    Coś nie jest chyba tak z tymi składkami- ZUS podaje inne kwoty

    Odpowiedz
  • etahu(2015-02-01 14:31) Zgłoś naruszenie 00

    Uwazam ze te skladki powinny byc wyraznie wyzsze

    Odpowiedz
  • .(2015-01-28 14:13) Zgłoś naruszenie 00

    Zanim stworzycie artykuł upewnijcie się czy podajecie prawdziwe informacje. Podane składki dla przedsiębiorców są niewłaściwe!

    Odpowiedz
  • Juliusz Cezar(2015-01-27 10:45) Zgłoś naruszenie 00

    Mam 34 lata prowadzę firmę 5 lat i niestety jestem zmuszony zamknąć moją skromną działalność. Nie stać mnie na ZUS a więc okradania mnie miesięcznie z 1100 zł a perspektywie rocznej z 13 tyś zł. Nie chodzi o to że nie chcę dzielić się z państwem ale te stawki są po prostu chore. Wiem, że mój głos nic nie znaczy bo niestety system nie zwraca uwagi na nikogo. Rząd robi co chce, ale myślę że będzie to przestroga dla moich dzieci, żeby wyjechać stąd zagranicę, albo stamtąd nie wracać. Niech nie wypowiadają się ci co nie prowadzą firm, załóż i zobacz jaki to lekki chleb, bo wydaje się wam że firmy jednoosobowe zarabiają kokosy. A na razie witaj zagranico albo szary kolorze!

    Odpowiedz
  • Irena(2015-01-24 11:41) Zgłoś naruszenie 00

    Coś mi tu nie zgadza się,w wyliczeniach wyszły mi trochę inne kwoty, proszę redakcję o sprostowanie jeśli kwoty są błędne.

    Odpowiedz
  • piotr(2015-01-19 12:23) Zgłoś naruszenie 00

    To jest okradanie własnego narodu , ludzi którzy często mając jednoosobowa działalność, żyją na minimalnym poziomie. ,

    Odpowiedz
  • ptasznik(2015-01-19 11:55) Zgłoś naruszenie 00

    Udostępniam "A mnie jako podatniczkę boli dopłacanie do rolników, do ich opieki zdrowotnej, do górników, do mundurowych, sędziów , Ukrainy, i kolacyjek w Sowie!
    Dlatego żądam takich praw, jakie ma rolnik: brak podatku dochodowego, składki zdrowotnej i emerytury przeliczonej wg norm w KRUS, czyli - płaciłam ponad 10x więcej, niż rolnik, to mam mieć 10 x wyższą emeryturę!!!
    DOSYĆ DYSKRYMINACJI W TYM REŻIMIE" - dokładnie tak
    Piszmy masowo listy do Trybunału Konstytucyjnego i Rzecznika Praw Obywatelskich

    Odpowiedz