Polska zajmuje drugie po Niemczech miejsce w Europie pod względem kreowania nowych miejsc pracy. Tak mówił minister Kosiniak Kamysz na konferencji "Polska 2015-2025" zorganizowanej przez Konfederację Lewiatan.

Szef resortu pracy dziękował przedsiębiorcom za rozsądne zachowania podczas kryzysu. W rozmowie z dziennikarzami powtórzył, że w ostatnich miesiącach przybywa ofert zgłaszanych do urzędów pracy. Jak mówił, we wrześniu zgłoszono 115 tysięcy ofert pracy, w październiku 98 tysięcy. Część z nich jest subsydiowana ale część pozyskana przez urzędników.

Minister Kosiniak Kamysz jest przekonany, że w listopadzie bezrobocie nie wzrośnie. Nie wiadomo, jak będzie w grudniu, ale z pewnością pod koniec roku bezrobocie nie sięgnie 13 procent i będzie w okolicach 12 procent - uważa minister.

Z szacunków resortu pracy wynika, że w październiku liczba bezrobotnych zmniejszyła się o ponad 36 tysięcy osób i jest to dziewiąty miesiąc spadku bezrobocia. Tak dobrego roku nie było od 6 lat - powiedział minister Kosiniak Kamysz.