MPiPS: kobiety po 50. roku życia mogą być aktywne zawodowo

20.10.2014, 07:23; Aktualizacja: 20.10.2014, 07:23

"Przekroczenie 50. roku życia nie powinno oznaczać kresu życia zawodowego. Może być to moment przełomowy. Z domu odchodzą dorosłe dzieci, zaś kobieta zaczyna mieć więcej czasu na realizację swoich planów. To może być najlepszy moment, aby wrócić do wcześniej zaniedbywanych pasji i odnaleźć zawodowe powołanie w nowym miejscu" - przekonuje MPiPS.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (5)

 • animatka(2014-10-20 11:30) Zgłoś naruszenie 30

  Zaczyna mieć więcej czasu na realizację swoich planów...? Taaak, jeśli pomarli jej rodzice, jeśli dorosłe dzieci (z wnukami) wyjechały za granicę, jeśli ma pieniądze na życie...np. wcześniejszą emeryturę lub pracę to faktycznie może zacząć malować, uczestniczyć w życiu towarzyskim, być wolontariuszką itd itp

  Natomiast jeśli ma dorosłe dzieci i wnuki "na miejscu", do tego starych rodziców lub jedno z nich i jeszcze pracuje i "prowadzi własny dom nawet z pomocą dobrego męża... to tylko pozazdrościć i wysyłać na doszkalanie ...

  Odpowiedz
 • To zaklinanie rzeczywistości......(2014-10-20 08:15) Zgłoś naruszenie 30

  Po 50tce praca tylko po znajomości...

  Odpowiedz
 • postęp(2014-11-05 09:59) Zgłoś naruszenie 20

  Dzieci w wieku 11 lat już zdolne do podjęcia pracy zarobkowej?

  Odpowiedz
 • mgz(2014-10-23 21:36) Zgłoś naruszenie 20

  Ja 50+. Na rozmowie kwalifikacyjnej pracodawcy mówią, że spełniam ich wszystkie oczekiwania i jestem idealnym kandydatem i chętnie by mnie zatrudnili, gdybym miała o jakieś ~~ 15 lat mniej. I tak od 2 lat jestem już bezrobotna. Może ktoś mi powie jak mam się aktywizować i spełniać zawodowo ??? i za co żyć?. Co na to urzędasy z MPiPS ?. A te atrakcyjne instrumenty, aktywizacji zawodowej kobiet 50+, których mówi MPiPS to jedna wielka fikcja. Są dla niewykwalifikowanych, dla ludzi bezrobotnych z wyższym wykształceniem technicznym nie ma nic sensownego. Finansowanie przez PUP Studiów podyplomowych praktycznie niedostępne . Wymagane zaświadczenie od pracodawcy o zatrudniu po ukończeniu szkolenia. A żaden pracodawca nie będzie czekał 1 rok na pracownika.

  Odpowiedz
 • mwieczorek(2014-10-27 21:03) Zgłoś naruszenie 02

  Zdecydowanie tak, w każdym wieku można zadbać o swoje wykształcenie, podnieść swój poziom wykształcenia i rozwijać się. Dobrym ku temu rozwiązaniem będzie niewątpliwie ukończenie studiów podyplomowych dzięki którym można to osiągnąć. Dlatego też zapraszam na studia podyplomowe do oddziałów Wyższych Szkół Bankowych. Naszą ofertę edukacyjną oraz pełną listę dostępnych kierunków można odnaleźć na naszej stronie internetowej.

  Pozdrawiam, Małgorzata Wieczorek
  Online Ekspert WSB

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane