"Polska mnie rozczarowała". W emigracji nie chodzi już tylko o pieniądze

autor: Karolina Nowakowska19.10.2014, 15:30; Aktualizacja: 24.10.2014, 12:22
Od początku otwarcia granic dla polskich pracowników w UE zmienił się charakter polskiej emigracji.

Od początku otwarcia granic dla polskich pracowników w UE zmienił się charakter polskiej emigracji.źródło: ShutterStock

Poza granicami Polski żyje w tej chwili blisko 2,2 miliona Polaków. Z niektórych regionów wyjechało ponad 30 proc. mieszkańców w wieku 18-44 lata. Od czasu otwarcia granic UE zmienił się jednak charakter polskiej emigracji.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:gazetaprawna.pl
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (67)

  • grree(2014-10-19 17:17) Zgłoś naruszenie 00

    Jak nie być rozczarowanym kiedy gdzie indziej socjal dla nierobów jest wyższy ?

    Odpowiedz
  • EU(2014-10-19 17:28) Zgłoś naruszenie 106

    Wychodzi na to ,że Unia Europejska powstała po to,żeby wyzyskać z krajów europy środkowo wschodniej
    "młody narybek" taniej siły roboczej i poprawić swój stan demograficzny.

    Odpowiedz
  • kiesza(2014-10-19 17:39) Zgłoś naruszenie 00

    polszcza to ******** poprostu żal sciska za dupę, ze ten ********* odzyskał niepodległość, jakby było te ***** podzielone miedzy zaborców, to w polszczy A ludziom żyłoby sie normalnie.

    Odpowiedz
  • michal biaulek(2014-10-19 17:48) Zgłoś naruszenie 00

    Uwaga wypowiedź w tej sprawie waznych osobostości
    Donald Tusk i Kaczor: mamy to w du*ie ! głosujcie na nas !

    Odpowiedz
  • Ali(2014-10-19 18:04) Zgłoś naruszenie 00

    Moi znajomi wyjechali bo mieli dość panoszenia się i dominacji kleru we wszystkich dziedzinach życia.

    Odpowiedz
  • anas(2014-10-19 19:03) Zgłoś naruszenie 00

    Nie oszukujmy sie, duza czesc emigrantow o tym nie mowi, ale wyjechala po to by ich wnuki byly Anglikami, Niemcami, Holendrami itd, celowo nie ucza ich polskiego, bo wstydza sie swojego pochodzenia. Spojrzcie na nazwiska ludzi ktorzy z pochodzenia sa Polakami, ile jest poprzerabianych tak by nikt sie mogl domyslec skad pochodza. I powiem, ze tylko wsrod Polakow jest to tak powszechne zjawisko.

    Odpowiedz
  • do nr 6. anas(2014-10-19 19:51) Zgłoś naruszenie 00

    Polacy nie musza 'przerabiac' swoich nazwisk i chyba nie 'przerabiaja'.
    Jak beda dobrzy, zawsze moga zostac nawet rektorem Uniwersytetu Cambridge i to z polskim nazwiskiem, jak to ma miejsce obecnie.

    Odpowiedz
  • Kacperttt6(2014-10-19 20:37) Zgłoś naruszenie 00

    Obecnie mieszkam w socjalnym lokalu,no ale sąsiad chce przejąć cały budynek.Jak mnie wyżucą to mnie nie ma w tym kraju i zmieniam obywatelstwo.

    Odpowiedz
  • w d to ma(2014-10-19 20:56) Zgłoś naruszenie 00

    Nic dziwnego, ze sa rozczarowani skoro juz w Polsce nauczono rich godzic sie na ponizenia. Nie stalismy sie ubogim krewnym zachodu w ostatnich latach, ale za to nasze zdziczale media 'otwarly' sie na swiat i z komunistycznym nawykiem wmawiaja mam, ze jestesmy kims kim nie jestesmy. Nic dziwnego, ze tylu ludzi ma kompleksy, czuje sie oszukana i rozczarowana

    Odpowiedz
  • Piotr(2014-10-19 21:00) Zgłoś naruszenie 97

    W Polsce nie ma perspektyw. Chcesz założyć działalność i niech Cię Państwo okrada z Twoich pieniędzy bardziej niż niemiec, anglik czy holender to proszę bardzo. Ponad 1000 zł miesięcznie Państwo okarada przedsiębiorce niezależnie czy ma z czego zapłacić!!! Weź kredyt, pożycz w rodzinie a zapłać złodziejskiemu ZUSowi!!! Chore, skorumpowane Państwo. Jaka jest kwota wolna od złodziejskiego podatku dochodowego??? 3091zł, to biorąc zapomogę z opieki społecznej by nie zdechnąć z głodu trzeba jeszcze nakarmić urzędasów podatkiem z tego zasiłku. A jaką masz gwarancję, że Twoja działalność jest zgodna z obowiązującymi przepisami, które są tak pokręcone, sprzeczne i niezrozumiałe, że nawet urzędasy ze skarbówki nie wiedzą jak je interpretować. Wydadzą Ci interpretację, a za parę lat okaże się, że to nie tak i płać najczęściej z odestkami. Prawo ma być jasne, zrozumiałe dla wszystkich!!! Dlatego mechanika po podstawówce k,,,wa też!!! Nepotyzm, beznadzieja, wegetacja i jeden wielki syf = POLSKA. Podpalić i śrubokręty zasadzić!!!

    Odpowiedz
  • do anas(2014-10-19 21:04) Zgłoś naruszenie 00

    Masz racje, zauwazylam to ze Polacy sie za granica wstydza swojego pochodzenia, ale zamiast winic ich czemu nie winisz rasistow przez ktorych to zjawisko ma miejsce? To sa prawdziwi winni, a nie zagubieni, czesto samotni ludzie.

    Odpowiedz
  • oxygen(2014-10-19 22:48) Zgłoś naruszenie 00

    Co na to jeremi mordasewicz z lewiatana - czołowy "espert od bzdur" ? Pytałem dobrego znajomego, który pracuje w niemczech czy wróci to tak szczerego śmiechu od niego nigdy nie słyszałem - później powiedział żebym się nie obraził, że się aż tak zaśmiał. A reszty to się domyśliłem bo nie drążyłem tematu.

    Odpowiedz
  • XesoŚ(2014-10-19 23:21) Zgłoś naruszenie 86

    Pamiętaj, na emigracji będziesz zawsze drugą kategorią. Przez pokolenia...

    Odpowiedz
  • sdf(2014-10-19 23:37) Zgłoś naruszenie 65

    Trzeba się zorganizować i całkowicie zbojkotować wszelkie podatki.

    Odpowiedz
  • konieczny(2014-10-19 23:43) Zgłoś naruszenie 106

    Wiecie co ? w polsce będzie normalnie moze za jakieś 20 -30 lat , nie prędzej , a ma to związek z ludźmi starszego pokolenia niezwykle twardymi którzy poprostu z obojętnieli na to czy ktoś ich dyma z dołu czy z góry , to takie zombiaki zero ambicji zero samodzielnego myślenia ogłupieni przez media , robią byle tylko do gara co było włożyć , w pracy się nie sprzeciwi jak mu dowalą czyjeś obowiązki za tą samą stawke naplują w twarz ale on już nic nie zrobi zero emocji bo już mu to obojętne a kredyt za płaski televizor trzeba spłacic . Jedyna nadzieja to w młodych , młody jak zna swoją wartość to nie da sie dymać i poprostu zmieni robote albo wywalczy swoje , dlatego nadzieja w młodych , tylko najgorzej jak sie młodzi od starych głupoty nauczą . ..

    Odpowiedz
  • inka(2014-10-20 01:05) Zgłoś naruszenie 00

    re konieczny-Ty znasz historię najnowszą naszego kraju???nie bo Cie nie nauczyli w szkole,to my stasi walczylismy o to żebyś te bzdury z głowy czyli z niczego tutaj wypisywał ,wstyd

    Odpowiedz
  • orka(2014-10-20 02:28) Zgłoś naruszenie 00

    W Polsce jest prowadzona rozmyślna polityka depopulacji narodu i gospodarki. Różne Tuski wykonują "marsze" ku niskim podatkom, mieszkaniom, dzietności etc, i zawsze za takimi hasłami kryją się dokładnie odwrotne skutki, nikt mi nie wmówi że to jest przypadek albo skutek nieudacznictwa polityków. Jeżeli coś chwalą to oznacza że po kryjomu, przez przypadek niedługo zostanie to zniszczone. W wynędzniałym narodzie, za miskę kaszy mają do dyspozycji armię biurokratycznych siepaczy którzy niczym kapo w obozach będą wykonywali brudną robotę aż przestaną być w końcu potrzebni.

    Odpowiedz
  • też rozczarowany(2014-10-20 04:41) Zgłoś naruszenie 00

    No i nie miał racji Bismarck, który mówił: "Dajcie Polakom rządzić, sami się wykończą"???

    Odpowiedz
  • "Polska mnie rozczarowala" teoretycznym panstwem'(2014-10-20 07:05) Zgłoś naruszenie 00

    Tak bylo i jeszcze bywa:

    "Swieta milosci kochanej Ojczyzny...
    Byle Cie mozna wspomoc, byle wspierac,
    Nie zal zyc w nedzy,
    Nie zal i umierac".
    / Ignacy Krasicki/.

    Tak zaczyna byc:

    "Nienawidze Cie Polsko,
    na to nic nie poradze...".
    /Michal Zablocki slowa, Czeslaw spiewa/.
    .

    Odpowiedz
  • uchodzca polityczny(2014-10-20 09:23) Zgłoś naruszenie 00

    I dziwia sie ze KNP za granica ma 30% a zaraz za nim Ruch Narodowy... A w Polsce telewizja karmi was bezsensownym konfliktem po-pis a oni juz sami nie wiedza o co walcza.

    Zarabiam tutaj tyle samo co w polsce, 3000netto. Tylko waluta ma przelicznik 5,3

    Odpowiedz