- Zgodnie z przepisami, jeżeli przedsiębiorca otrzyma pismo na swoje konto w PUE ZUS, to powstanie domniemanie, że zostało mu ono skutecznie doręczone. Nie będzie mógł więc argumentować, że nic nie dostał. Będzie miał jednocześnie 30 dni (liczone od momentu doręczenia na PUE) na odesłanie formularza i ewentualne zawarcie umowy o zarządzanie (jeżeli nie podpada pod żaden wyjątek) - informuje Bartosz Marczuk, wiceprezes Polskiego Funduszu Rozwoju.
PFR za pośrednictwem ZUS będzie wzywał firmy do podpisania z instytucjami finansowymi umowy o zarządzanie pracowniczym planem kapitałowym (PPK), jeżeli jeszcze tego nie zrobiły. Chcecie w ten sposób zwiększyć poziom partycypacji?
Przedsiębiorcy (i nie tylko) mają ustawowy obowiązek podpisać tzw. umowę o zarządzanie PPK, czyli umowę z instytucją finansową o prowadzenie tego programu. Realizacja tego obowiązku została podzielona w czasie na cztery etapy. Jeżeli nie zostanie on wypełniony, to PFR, który jest instytucją odpowiedzialną za wdrażanie PPK, musi wezwać do podpisana takiej umowy. Tak robiliśmy przy pierwszym, drugim i trzecim etapie jego wprowadzania. Wówczas przesyłaliśmy firmom wezwania pocztą. Tym razem wykorzystamy jednak do tego celu PUE ZUS. Forma elektroniczna jest nie tylko bardziej przyjazna dla przedsiębiorców, ale też kosztuje mniej podatnika. To oszczędność rzędu 7 mln zł.
Pozostało
84%
treści
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Reklama