Szara strefa – kto najchętniej pracuje bez rachunku?

11.10.2014, 19:10; Aktualizacja: 11.10.2014, 19:12
Remonty i naprawy: hydraulik bez rachunku tańszy o wysokość podatku

Remonty i naprawy: hydraulik bez rachunku tańszy o wysokość podatkuźródło: ShutterStock

W jakich zawodach prawdopodobieństwo wykonywania pracy na czarno jest największe?

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:rynekpracy.pl
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (13)

  • Składka(2014-10-11 20:33) Zgłoś naruszenie 00

    Przecież to nie podatki (które są płacone procentowo, dopiero od zysku) są przyczyną szarej strefy a horrendalnie wysokie składki ZUS (od przyszłego roku 1100 zł miesięcznie - niezależnie od dochodów!!!) Więc malarz w małej miejscowości zarabiając w miesiącu np. 1500 zł (może się już za to utrzymać) jakby miał robić to legalnie to by zostało mu niecałe 400 zł czyli mniej jak wynosi zasiłek z opieki społecznej.

    Odpowiedz
  • Joanna(2014-10-12 09:15) Zgłoś naruszenie 00

    Proszę o odpowiedź czy ktoś dostał spontanicznie rachunek od stomatologa lub adwokata ?

    Odpowiedz
  • EWA(2014-10-12 10:41) Zgłoś naruszenie 00

    Ciekawe, dlaczego nasze Ministerstwo Prawdy nie widzi olbrzymiej, pasożytniczej szarej strefy ROLNICZEJ???
    Cenzura zabrania? A kto widział kasę fiskalną na ryneczku?

    Odpowiedz
  • Rzad przestepcow i tak rozkradnie POdatki (SG)(2014-10-12 11:28) Zgłoś naruszenie 00

    Owszem w calym swiecie sa jakies podatki I ludzie placa ale w Polsce gdy usteru sa lewacko-liberalni zlodzieje,bandyci,przestepcy i totalitarne unijne bagno i tak to co placimy jest rozkradane,a rzadowi przestepcy PO,PSL(dziwkiPRL),SLD(PZPR),Palikociarni i tak likwiduja Polske.
    Ja,moja rodzina,znajomi godzimy sie placic podatki ale zeby za nasze podatki cos sie zmienialo na lepsze,na przyklad zeby byly szubienice,kraty dla tcy przestecpow

    Odpowiedz
  • @3 EWA(2014-10-12 11:31) Zgłoś naruszenie 00

    Czy dzisiaj sikalas na stojaco z panienka Anna Grodzka i czy Palikot POlal ci PO mozgu sperme ?

    Odpowiedz
  • kola(2014-10-12 12:32) Zgłoś naruszenie 00

    Ludzie nie chcą oszukiwać. Większość ludzi jest uczciwa i chciałaby spokojnie pracować i płacić podatki , bo ludzie wiedzą , że państwo nie może bez nich funkcjonować. Ale podatki w Polsce ZABIJAJĄ. jest wiele drobnych zawodów np.budowlaniec , fruzjer , kosmetyczka rechabilitant, prosty pracownik, rolnik gdzie ludzie ciężko pracując zarabiają i to nie zawsze jedynie na skromne egzystowanie.
    Natomist przeróżne daniny dla państwa powodują , że nie wystarcza juź nawt na skrome życie. Co ma zrobić człowiek , który musi nakarmić i utrzymać rodzinę. Ucieka w szarà strefę.
    A urzędnicy i politycy zamist zabrać się za największą szarą strefę medyków nie płacących podatków a osiągających jedne z najwyższych dochodów to śledzą hydrauków i fryzjerki. Lekarz bierze od 50 do 300zł za wizytę ok. 15 minut
    I spróbuj poptosić o paragon !
    A czemu nie imienny rachunek. Gdyby rząd uchwalił , że pacjent może otrzymać zwrot tylko 20% wizyty to rzaden pacjent nie wyszedł by bez rachunku od lekarza. A kolejki by zmalały. Poza tym należałoby zrobić to co jest na zachodzie. A mianowicie lekarz , który pracuje w państwowejmplacówce zdrowia NIE MOŻE PRACOWAĆ NIGDZIE WIĘCEJ. a wieęc nawet w swoim prywatnym gabinecie bo to właśnie powoduje KORUPCJĘ. Lakarze pracujący w prywatnych gabinetach umieszczają w szpitalu swoich pacjentóe z prywatnych gabinetów poza wszelkimi kolejkami.
    Zachodni system sm się kontroluje.
    Poza tym kaźdy kto chociaż,raz w życiu byĺ w szpialu wie , że lekarze , którzy powinni być na dyżurze często w tym samym czasie są poza szpitalem pod telefonem często w prywatnym gabinecie.
    Na zachodzie lekarze NIE MAJĄ SWOICH POKOJI SYPIALNI gdzie śpią na dyżurach! Tam lekarz na dyżurze jest wśród pacjentów bo na tym polega jego praca.
    Pamiętacie jeden ze śląskich szpiali gdzie dyrektor nie mogąc poradzić z wyegzekwowaniem czasunpracy przez lekarzy wprowadził elektroniczne karty pracy. Lekarze zastrajkowali i wyrzucono dyrektora i wszysko funkcjonuje po staremu.
    Sądzę , że niedawna śmierć 8- latka potrąconego pod Wrcławiem była wynikiem braku lekarzy w szitalu wtedy gdy powinni być na dyżurze.bo inaczej jak wytłumaczyć fakt , że w szpitalu we Wrocławiu na Borowskiej gdzie pracuje 860 lekarzy nie było nikogo kto udzielił by pomocy dziecku !!!

    Odpowiedz
  • Obalic antynarodowy rzad przestecpow to priorytet(2014-10-13 19:38) Zgłoś naruszenie 00

    Warto sledzic,ogladac,czytac,oprownywac inne media jak TelewizjaRepublika,TvTrwam,,Radio Wnet,
    Niezalezna,pl , aby nie dac sie zmanipulowac mediami masowego razenia PO mozgach I wreszcie dokonac narodowego zrywu,obalic ten antynarodowy rzad przestepcow

    Odpowiedz
  • kos(2014-10-14 09:19) Zgłoś naruszenie 00

    A może by tak autor artykułu z firmy Sedlak&Sedlak (również pracownicy skarbówki) wzięła też pod lupę zawody medyczne: lekarzy, pielęgniarki, terapeutów, rehabilitantów i podobne. Oj, byłoby ciekawie...

    Odpowiedz
  • ja(2014-10-13 22:02) Zgłoś naruszenie 00

    Za czasów cesarstwa rzymskiego podatek był w wysokości jednej dniowki rocznie.

    Odpowiedz
  • ..Drogi Rządzie a PO co mi Wasza legalna praca?-(2014-10-13 10:54) Zgłoś naruszenie 00

    ...Drogi Rządzie a PO co mi Wasza legalna praca?- i nie tylko to - cały ten system stworzony przez Donalda i Jego kompanów Powoduje ,że pracującym legalnie praca legalna przestała się opłacać - no chyba że Prezesom i kolesiom Donka.Dowód : --emerytury nie dostaniesz bo jakiś Donald stwierdzi ,ze znów okradli ZUS jak On okradł POlitycznie zatrudnionych w dotychczasowych szkodliwych warunkach pracy siebie i kolesiów nie ruszając z żadnych przywieli --- ,za nasze obecnie wysokie składki Donald obiecuje coraz to niższą emeryturę,ubezpieczenie chorobowe w szpitalu e-- tamm..gdyż Pawlaki moje składki zużyją dla siebie bo sami nie płacą więc bez dodatkowo opłacanego się nie wyleczę! - na chorobowe jak pójdę to mnie pracodawca zwolni a ZUS wypłaci mi zasiłek z najniższej 80% krajowej!!pracodawca złymi warunkami pracy doprowadzi mnie do kalectwa, nie płacąc nawet dodatku za te warunki. Renty też nie dostanę o czym świadczą przykłady obecnie zatrudnionych -więc PO co mi legalnie pracować- po co płacić legalne składki ZUS z których mnie OKRADNIECIE? no niech sam Rząd powie POco -na WAS a mam Was ...na Wasze EURO 2012 -a walcie się.

    Odpowiedz
  • emeryt(2014-10-13 12:59) Zgłoś naruszenie 00

    dodałbym jeszcze emerytów i rencistów bo w tym durnym kraju porobiono dla nich limity dorabiania więc tylko idiota zgłaszałby zatrudnienie

    Odpowiedz
  • Brak...(2014-10-13 17:09) Zgłoś naruszenie 00

    Brak odpowiednio wysokiej kwoty wolnej od podatku powoduje ucieczke malych firm w szara strefe.

    W polskim systemie zdrowotnym powinna obowiazywac zasada rozliczania sie NFZ z pacjentem na poziomie refundacji okolo 75% poniesionych usrednionych kosztow przez chorego.

    Odpowiedz
  • W Polsce...(2014-10-13 17:21) Zgłoś naruszenie 00

    W Polsce system podatkowy PIT jest chory, podobnie jak wszystkie rozwiazania systemowe polityki spolecznej, ktore zainfekowane sa wirusem neoliberalnym zmutowanym przez Konsensus Waszyngtonski.
    ---
    Kwota wolna od podatku jest waznym elementem systemu PIT, bo m. in. obniza koszty pracy, co jest b. wazne w przypadku mniejszych firm.

    Odpowiedz