Dodatek dla ciężarnej pod znakiem zapytania

autor: Tomasz Zalewski07.10.2014, 07:55; Aktualizacja: 07.10.2014, 08:05
Dodatek wyrównawczy przysługuje nie tylko ciężarnym, którym pracodawca w ramach zwolnień grupowych wręczył wypowiedzenie skutkujące obniżką wynagrodzenia.

Dodatek wyrównawczy przysługuje nie tylko ciężarnym, którym pracodawca w ramach zwolnień grupowych wręczył wypowiedzenie skutkujące obniżką wynagrodzenia.źródło: ShutterStock

Zdaniem Ministerstwa Pracy dodatek wyrównawczy przysługuje nie tylko ciężarnym, którym pracodawca w ramach zwolnień grupowych wręczył wypowiedzenie skutkujące obniżką wynagrodzenia.

Wątpliwości co do uprawnień ciężarnych pracownic, którym w czasie urlopu czy innej usprawiedliwionej nieobecności wręczono wypowiedzenie zmieniające na podstawie ustawy z 13 marca 2003 r. o szczególnych zasadach rozwiązywania z pracownikami stosunków pracy z przyczyn niedotyczących pracowników (Dz.U. nr 90, poz. 844 ze zm.) powzięła posłanka PO Ligia Krajewska. Jej zdaniem przepisy nie precyzują sytuacji – prawa do dodatku wyrównawczego – pracownicy, której zmieniono warunki pracy i płacy przed zajściem w ciążę, a ciąża rozpoczęła się w czasie trwania okresu wypowiedzenia, ale przed jego upływem.


Pozostało jeszcze 62% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane