statystyki

Umowy z NFZ bez finansowych gwarancji

autor: Beata Lisowska07.10.2014, 07:55; Aktualizacja: 07.10.2014, 08:07
Warunki kontraktowania świadczeń w 2015 r.

Warunki kontraktowania świadczeń w 2015 r.źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Szpitale dostały z funduszu propozycję aneksowania kontraktów, nie znając ich wysokości. Część dyrektorów zapowiada, że ich nie podpisze.

NFZ rozpoczyna procedurę aneksowania obowiązujących umów ze świadczeniodawcami. Po raz kolejny bowiem w funduszu nie odbędą się konkursy. Pierwszy raz fundusz zrezygnował z ich organizacji rok temu, kiedy w tym samym czasie wygasały 43 tys. umów. Teraz sytuacja się powtórzy, bo wszystkie kontrakty rok temu przedłużono o kolejne 12 miesięcy. Dlatego trzeba je aneksować. Umożliwiła to nowelizacja z 22 lipca 2014 r. ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych oraz innych ustaw (Dz.U. poz. 1138). Zgodnie z jej art. 23 obecne umowy ze świadczeniodawcami NFZ może przedłużyć do 30 czerwca 2016 r. Zdecydowali się na to dyrektorzy wszystkich oddziałów NFZ. Nowością jest zróżnicowanie długości umów.


Pozostało 77% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane