statystyki

Będą ustawowe zniżki na przejazdy koleją dla rodzin wielodzietnych

autor: Michalina Topolewska01.10.2014, 20:00
Dodatkowe ulgi, m.in. w opłacie za wyrobienie paszportu i na podróże pociągiem

Dodatkowe ulgi, m.in. w opłacie za wyrobienie paszportu i na podróże pociągiemźródło: ShutterStock

Dodatkowe ulgi, m.in. w opłacie za wyrobienie paszportu i na podróże pociągiem, uzyskają osoby mające co najmniej trójkę dzieci na wychowaniu.

Ich wprowadzenie przewiduje projekt ustawy o karcie dużej rodziny, która zacznie obowiązywać 1 stycznia 2015 r. Nowe przepisy stanowią kontynuację rządowego programu wspierania rodzin wielodzietnych, który jest prowadzony na podstawie uchwały Rady Ministrów oraz rozporządzenia ministra pracy i polityki społecznej z 27 maja 2014 r. (Dz.U. poz. 755 ze zm.). Projekt zakłada, że bez zmian pozostaną podstawowe warunki, które trzeba spełnić, aby otrzymać kartę dużej rodziny. O ile jednak do tej pory zniżki, z których rodziny mogły korzystać na podstawie tego dokumentu, znajdowały się tylko w wykazie publikowanym na stronie www.rodzina.gov.pl (zostaną one zachowane), to dołączą do nich ulgi zapisane bezpośrednio w ustawie. Do najważniejszych z nich należy przyznanie rodzicom (i ich małżonkom) prawa do 37-proc. zniżki na bilet jednorazowy na przejazd koleją niezależnie od typu publicznego przewoźnika. 49 proc. wyniesie ulga w przypadku biletów miesięcznych.


Pozostało 57% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane