statystyki

Będą ustawowe zniżki na przejazdy koleją dla rodzin wielodzietnych

autor: Michalina Topolewska01.10.2014, 20:00
Dodatkowe ulgi, m.in. w opłacie za wyrobienie paszportu i na podróże pociągiem

Dodatkowe ulgi, m.in. w opłacie za wyrobienie paszportu i na podróże pociągiemźródło: ShutterStock

Dodatkowe ulgi, m.in. w opłacie za wyrobienie paszportu i na podróże pociągiem, uzyskają osoby mające co najmniej trójkę dzieci na wychowaniu.

Ich wprowadzenie przewiduje projekt ustawy o karcie dużej rodziny, która zacznie obowiązywać 1 stycznia 2015 r. Nowe przepisy stanowią kontynuację rządowego programu wspierania rodzin wielodzietnych, który jest prowadzony na podstawie uchwały Rady Ministrów oraz rozporządzenia ministra pracy i polityki społecznej z 27 maja 2014 r. (Dz.U. poz. 755 ze zm.). Projekt zakłada, że bez zmian pozostaną podstawowe warunki, które trzeba spełnić, aby otrzymać kartę dużej rodziny. O ile jednak do tej pory zniżki, z których rodziny mogły korzystać na podstawie tego dokumentu, znajdowały się tylko w wykazie publikowanym na stronie www.rodzina.gov.pl (zostaną one zachowane), to dołączą do nich ulgi zapisane bezpośrednio w ustawie. Do najważniejszych z nich należy przyznanie rodzicom (i ich małżonkom) prawa do 37-proc. zniżki na bilet jednorazowy na przejazd koleją niezależnie od typu publicznego przewoźnika. 49 proc. wyniesie ulga w przypadku biletów miesięcznych.


Pozostało jeszcze 57% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane