statystyki

Jaki dochód uprawnia do świadczeń na dzieci

autor: Michalina Topolewska16.09.2014, 07:53; Aktualizacja: 16.09.2014, 09:19
Dziecko, pieniądze

Czy przekroczenie progu jest dopuszczalne?źródło: ShutterStock

W nadchodzącym okresie zasiłkowym będzie obowiązywać wyższy próg dochodów, który pozwala na otrzymywanie pomocy. Wyniesie on 574 zł na członka rodziny lub 664 zł, gdy rodzice mają niepełnosprawne dziecko.

Czy kryterium dochodowe będzie wyższe?

Rodzicom, którzy wychowują troje dzieci, gmina nie przyznała świadczeń ze względu na przekroczenie kryterium dochodowego. Dowiedzieli się jednak, że w rozpoczynającym się 1 listopada nowym okresie zasiłkowym próg ten ma się zmienić. Czy zostanie podwyższony?

Kryteria dochodowe uprawniające do świadczeń na dzieci są zmieniane co trzy lata. Ostatnia podwyżka przypadała na 2012 r., więc kolejna powinna nastąpić dopiero w przyszłym roku, ale została podzielona na dwa etapy. W pierwszym, od okresu zasiłkowego rozpoczynającego się 1 listopada 2012 r., progi dochodowe wzrosły z 504 zł do 539 zł na osobę w rodzinie oraz z 583 zł do 623 zł w przypadku, gdy rodzice wychowują niepełnosprawne dziecko. Drugi etap podwyżki kryterium nastąpi właśnie od listopada tego roku. Progi będą wynosić odpowiednio 574 zł i 664 zł. Te kwoty będą obowiązywać co najmniej do końca tego okresu zasiłkowego, czyli do 31 października 2015 r.

Podstawa prawna


Pozostało 86% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane