Większość opiekunów niepełnosprawnych odzyskała zasiłki

autor: Michalina Topolewska09.09.2014, 07:23; Aktualizacja: 09.09.2014, 08:59
Kalendarium przywracania pomocy za opiekę

Kalendarium przywracania pomocy za opiekęźródło: DGP

Najwięcej osób zajmujących się niepełnosprawnymi krewnymi zgłaszało się do urzędów w maju i czerwcu. Jednak nie wszyscy starali się o świadczenie.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (5)

 • zjadacz mirabelek i szczawiu(2014-09-09 13:18) Zgłoś naruszenie 00

  MPiPS nie robi szacunków ilu osobom będzie udzielało pomocy finansowej, tylko robi szacunki ile tysięcy osób w szachrajski sposób z tej ich "wielkiej pomocy" na stałe wyeliminować.
  Do dzisiejszego dnia nie ma żadnych dowodów świadczących że jedynym powodem zmiany ustawy o świadczeniach rodzinnych i wyeliminowanie z tych świadczeń w jednej chwili około 150 000 opiekunów były nadużycia ze strony osób opiekujących się swymi podopiecznymi (myślę szczególnie o słynnych wnuczkach lub jednym wnuczku którymi MPiPS mydliło oczy zawsze i wszystkim przy każdej medialnej okazji)

  Do dnia dzisiejszego nie zwrócono mi ukradzionych pieniędzy i nie oddano praw słusznie nabytych do świadczenia pielęgnacyjnego (dzisiaj niestety już w formie ichniego zasiłku dla opiekuna o który trzeba się znów starać i spełniać wyimaginowane nowe warunki)

  z ustawy o zasiłku dla opiekuna :
  ilekroć "czytaj: - w powiązanych ustawach z ustawą o ustaleniu i wypłacie zasiłków dla opiekunów" jest mowa o świadczeniu pielęgnacyjnym to należy przez to rozumieć także zasiłek dla opiekuna (czyli ilekroć dostaniesz 520,00 zł to wydaj je tak jakbyś miał ich 1000,00 zł)

  Odpowiedz
 • niepelnosprawny.(2014-09-09 16:56) Zgłoś naruszenie 00

  oszusci z po tusk zniczyl opiekunuw nipelnosprawnych doroslych. wont do brukseli

  Odpowiedz
 • mkey(2014-09-11 18:18) Zgłoś naruszenie 00

  A co z rolnikami. KRUS wyrejestrowuje z miejsca p.redaktor. Ciekawe po co? Emerytury nie przyznać ludziom?

  Odpowiedz
 • Nicola988(2014-12-14 08:00) Zgłoś naruszenie 00

  Mnie jako niepełnosprawnej, nie przysługują żadne dodatki : typu pielegnacyjny, opiekunczy itp. Przepisy są tak świetnie zredagowane , że nie mieszczę się w żadne widełki . I oto własnie chodzi niby cos się w teorii należy, w praktycę bywa niestety odwrotnie . Jakas tęga głowa to wymyśla .Renta niby się należy ale uzyskują ją osoby , które stoją nad grobem. Ja niby jestem chora , niby nie jestem . O kartę parkingową musiałam się wykłucać ! To żenujące i upokarzające jak się traktuje chorych . Proponuję : komory gazowe - problem będzie z głowy I tak uśmiercacie nas w tzw " białych rękawiczkach " .Wprowadzając bzdurne prawo, przepisy , zarządzenia. Robiąc celowy bałagan i dezorientację .Kontrole NIKU są ignorowane i zamiatane pod dywan. Obiecujecie gruszki na wierzbie . " Protokół brytyjskiego wyłączenia " odbiera prawo do odwoływania się za granicę.Organizacje pozarządowe umywają ręce.A głupi plebs, tzn. polskie społeczeństwo, biernie się temu przygląda . Niektórzy maja farta. Czyste ręce , sumienie. Tak trzymać.

  Odpowiedz
 • NIcola988(2014-12-14 08:07) Zgłoś naruszenie 00

  Ja nie miałam farta i moja skarga indywidualna została odesłana 2 lata temu. Ale nic straconego napiszę drugą skargę indywidualną . Nie każdy wie , żę należy to napisać w jęz. angielskim. Czeki peseł Augustyn niech sobie wsadzi w buty i zmieni profesję. Jego, podłość , pruderia, zakłamanie nie ma granic.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane