Większość opiekunów niepełnosprawnych odzyskała zasiłki

autor: Michalina Topolewska09.09.2014, 07:23; Aktualizacja: 09.09.2014, 08:59
Kalendarium przywracania pomocy za opiekę

Kalendarium przywracania pomocy za opiekęźródło: DGP

Najwięcej osób zajmujących się niepełnosprawnymi krewnymi zgłaszało się do urzędów w maju i czerwcu. Jednak nie wszyscy starali się o świadczenie.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (5)

 • NIcola988(2014-12-14 08:07) Zgłoś naruszenie 00

  Ja nie miałam farta i moja skarga indywidualna została odesłana 2 lata temu. Ale nic straconego napiszę drugą skargę indywidualną . Nie każdy wie , żę należy to napisać w jęz. angielskim. Czeki peseł Augustyn niech sobie wsadzi w buty i zmieni profesję. Jego, podłość , pruderia, zakłamanie nie ma granic.

  Odpowiedz
 • Nicola988(2014-12-14 08:00) Zgłoś naruszenie 00

  Mnie jako niepełnosprawnej, nie przysługują żadne dodatki : typu pielegnacyjny, opiekunczy itp. Przepisy są tak świetnie zredagowane , że nie mieszczę się w żadne widełki . I oto własnie chodzi niby cos się w teorii należy, w praktycę bywa niestety odwrotnie . Jakas tęga głowa to wymyśla .Renta niby się należy ale uzyskują ją osoby , które stoją nad grobem. Ja niby jestem chora , niby nie jestem . O kartę parkingową musiałam się wykłucać ! To żenujące i upokarzające jak się traktuje chorych . Proponuję : komory gazowe - problem będzie z głowy I tak uśmiercacie nas w tzw " białych rękawiczkach " .Wprowadzając bzdurne prawo, przepisy , zarządzenia. Robiąc celowy bałagan i dezorientację .Kontrole NIKU są ignorowane i zamiatane pod dywan. Obiecujecie gruszki na wierzbie . " Protokół brytyjskiego wyłączenia " odbiera prawo do odwoływania się za granicę.Organizacje pozarządowe umywają ręce.A głupi plebs, tzn. polskie społeczeństwo, biernie się temu przygląda . Niektórzy maja farta. Czyste ręce , sumienie. Tak trzymać.

  Odpowiedz
 • mkey(2014-09-11 18:18) Zgłoś naruszenie 00

  A co z rolnikami. KRUS wyrejestrowuje z miejsca p.redaktor. Ciekawe po co? Emerytury nie przyznać ludziom?

  Odpowiedz
 • niepelnosprawny.(2014-09-09 16:56) Zgłoś naruszenie 00

  oszusci z po tusk zniczyl opiekunuw nipelnosprawnych doroslych. wont do brukseli

  Odpowiedz
 • zjadacz mirabelek i szczawiu(2014-09-09 13:18) Zgłoś naruszenie 00

  MPiPS nie robi szacunków ilu osobom będzie udzielało pomocy finansowej, tylko robi szacunki ile tysięcy osób w szachrajski sposób z tej ich "wielkiej pomocy" na stałe wyeliminować.
  Do dzisiejszego dnia nie ma żadnych dowodów świadczących że jedynym powodem zmiany ustawy o świadczeniach rodzinnych i wyeliminowanie z tych świadczeń w jednej chwili około 150 000 opiekunów były nadużycia ze strony osób opiekujących się swymi podopiecznymi (myślę szczególnie o słynnych wnuczkach lub jednym wnuczku którymi MPiPS mydliło oczy zawsze i wszystkim przy każdej medialnej okazji)

  Do dnia dzisiejszego nie zwrócono mi ukradzionych pieniędzy i nie oddano praw słusznie nabytych do świadczenia pielęgnacyjnego (dzisiaj niestety już w formie ichniego zasiłku dla opiekuna o który trzeba się znów starać i spełniać wyimaginowane nowe warunki)

  z ustawy o zasiłku dla opiekuna :
  ilekroć "czytaj: - w powiązanych ustawach z ustawą o ustaleniu i wypłacie zasiłków dla opiekunów" jest mowa o świadczeniu pielęgnacyjnym to należy przez to rozumieć także zasiłek dla opiekuna (czyli ilekroć dostaniesz 520,00 zł to wydaj je tak jakbyś miał ich 1000,00 zł)

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane