statystyki

Państwo zapłaci za szkolenie przedsiębiorcy

autor: Karolina Topolska04.09.2014, 09:07; Aktualizacja: 04.09.2014, 09:24
umowa

Planując wystąpienie o dotacje, trzeba się pospieszyć – przy przyznawaniu wsparcia obowiązuje zasada: kto pierwszy, ten lepszyźródło: ShutterStock

Prowadzę małą firmę zajmującą się renowacją starych mebli, w której zatrudniam dwie osoby. Chciałbym rozwinąć sprzedaż produktów przez internet i mocniej promować swoją działalność w sieci. Mam 47 lat i niestety moje umiejętności komputerowe pozostawiają wiele do życzenia. Nie mam też pojęcia, jak skorzystać z internetu jako narzędzia marketingowego. Chętnie odbyłbym kurs z tego zakresu, nie stać mnie jednak na ponoszenie wysokich kosztów udziału w nim. Czy jest jakiś sposób, by ograniczyć wydatki na ten cel? – pyta pan Andrzej.

Jest wiele możliwości skorzystania ze szkoleń częściowo lub w całości finansowanych z pieniędzy publicznych, np. w ramach programów ze środków z funduszy unijnych.

Atrakcyjną formę wsparcia oferują także urzędy pracy w postaci dotacji do podnoszenia kwalifikacji dla pracodawców i ich pracowników ze środków Krajowego Funduszu Szkoleniowego. KFS to wydzielona część Funduszu Pracy, z której w najbliższych latach będzie można skorzystać z przeznaczeniem na kształcenie kadr w firmach w postaci kursów, szkoleń czy studiów podyplomowych. W obecnym i przyszłym roku środki te będzie jednak można przeznaczyć wyłącznie na szkolenia dla osób po 45. roku życia.

Warto zainteresować się tą formą dofinansowania, bo w ten sposób mikrofirma taka jak pana Andrzeja (a więc zatrudniająca mniej niż 10 osób) może uzyskać dofinansowanie nawet do wysokości 100 proc. kosztów projektu szkoleniowego (więksi przedsiębiorcy – maksymalnie do 80 proc. wydatków). Urząd pracy jednorazowo nie może przekazać więcej niż równowartość 300 proc. przeciętnego wynagrodzenia – obecnie wynosi ono 3739,97 zł, a tym samym maksymalna kwota dotacji mogłaby opiewać na 11 219,91 zł.


Pozostało 79% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Komentarze (1)

  • StAAbrA(2014-09-04 14:34) Zgłoś naruszenie 00

    "Państwo" niech nie płaci za przedsiębiorców - i niech ich nie okrada .
    A ty "Andrzeju" , lepiej się nie wychylaj , bo będziesz zajmował się renowacją starych mostów - od spodu .
    I społecznie .

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane