statystyki

Państwo zapłaci za szkolenie przedsiębiorcy

autor: Karolina Topolska04.09.2014, 09:07; Aktualizacja: 04.09.2014, 09:24
umowa

Planując wystąpienie o dotacje, trzeba się pospieszyć – przy przyznawaniu wsparcia obowiązuje zasada: kto pierwszy, ten lepszyźródło: ShutterStock

Prowadzę małą firmę zajmującą się renowacją starych mebli, w której zatrudniam dwie osoby. Chciałbym rozwinąć sprzedaż produktów przez internet i mocniej promować swoją działalność w sieci. Mam 47 lat i niestety moje umiejętności komputerowe pozostawiają wiele do życzenia. Nie mam też pojęcia, jak skorzystać z internetu jako narzędzia marketingowego. Chętnie odbyłbym kurs z tego zakresu, nie stać mnie jednak na ponoszenie wysokich kosztów udziału w nim. Czy jest jakiś sposób, by ograniczyć wydatki na ten cel? – pyta pan Andrzej.

Jest wiele możliwości skorzystania ze szkoleń częściowo lub w całości finansowanych z pieniędzy publicznych, np. w ramach programów ze środków z funduszy unijnych.

Atrakcyjną formę wsparcia oferują także urzędy pracy w postaci dotacji do podnoszenia kwalifikacji dla pracodawców i ich pracowników ze środków Krajowego Funduszu Szkoleniowego. KFS to wydzielona część Funduszu Pracy, z której w najbliższych latach będzie można skorzystać z przeznaczeniem na kształcenie kadr w firmach w postaci kursów, szkoleń czy studiów podyplomowych. W obecnym i przyszłym roku środki te będzie jednak można przeznaczyć wyłącznie na szkolenia dla osób po 45. roku życia.

Warto zainteresować się tą formą dofinansowania, bo w ten sposób mikrofirma taka jak pana Andrzeja (a więc zatrudniająca mniej niż 10 osób) może uzyskać dofinansowanie nawet do wysokości 100 proc. kosztów projektu szkoleniowego (więksi przedsiębiorcy – maksymalnie do 80 proc. wydatków). Urząd pracy jednorazowo nie może przekazać więcej niż równowartość 300 proc. przeciętnego wynagrodzenia – obecnie wynosi ono 3739,97 zł, a tym samym maksymalna kwota dotacji mogłaby opiewać na 11 219,91 zł.


Pozostało jeszcze 79% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Komentarze (1)

  • StAAbrA(2014-09-04 14:34) Zgłoś naruszenie 00

    "Państwo" niech nie płaci za przedsiębiorców - i niech ich nie okrada .
    A ty "Andrzeju" , lepiej się nie wychylaj , bo będziesz zajmował się renowacją starych mostów - od spodu .
    I społecznie .

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane