statystyki

Mniej osób ma być zagrożonych ubóstwem: Będzię większa dostępność do żłobków i przedszkoli

autor: Michalina Topolewska13.08.2014, 06:58; Aktualizacja: 13.08.2014, 09:10

Zwiększenie dostępności do opieki żłobkowej i przedszkolnej oraz zapewnienie dostępu do niedrogich mieszkań mają przyczynić się do tego, że liczba osób zagrożonych biedą i wykluczeniem społecznym do 2020 r. zmniejszy się o 1,5 mln.

Takie założenia przewiduje przyjęta wczoraj przez rząd uchwała w sprawie „Krajowego programu przeciwdziałaniu ubóstwu i wykluczeniu społecznemu 2020. Nowy wymiar aktywnej integracji”. Jest to pierwszy taki strategiczny dokument, który zawiera kompleksowe działania mające doprowadzić do trwałego zmniejszenia liczby osób znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej.

Kluczowe kierunki działań na lata 2014–2020 to zmniejszenie wykluczenia dzieci i młodzieży, stworzenie szansy na bezpieczne wejście na rynek pracy dla osób młodych oraz ułatwienie im godzenia pracy zawodowej z zakładaniem rodziny. Rząd kładzie też nacisk na aktywną integrację osób wykluczonych społecznie, wsparcie dla starszych oraz zapobieganie niepewności mieszkaniowej.

Dzięki podjętym działaniom wskaźnik osób zagrożonych wykluczeniem społecznym ma spaść z 27 proc. (tyle wynosił w 2011 r.) do 22 proc. w 2020 r. Innymi celami programu jest zwiększenie zatrudnienia osób niepełnosprawnych oraz kobiet wychowujących dziecko do 5. roku życia.


Pozostało 28% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Komentarze (2)

  • Polka z wyboru(2014-08-14 22:53) Zgłoś naruszenie 00

    coś za dużo teraz się słyszy o tym ile to tusek nam nadaje piniąchów... hmmm wybory już blisko, niech się durny naród cieszy a po wyborach to się dopisze jakieś poprawki do ustaw tak żeby za dużo ludzi pomocy nie dostało. Tak stało się w przypadku zasiłków rodzinnych- niby nic się nie zmieniło, ale urzędnicy inaczej naliczają dochód na 1 członka rodziny, żyjąc na krawędzi ubóstwa ledwo się łapię na to rodzinne.. Poza tym bez odbudowy naszego przemysłu żadne zasiłki i zaklinanie rzeczywistości nie pomoże

    Odpowiedz
  • niepelnosprawni dorosli.(2014-08-13 10:00) Zgłoś naruszenie 00

    dajcie opiekuom pomoc taka sama tusk dal matkom dzieci w sejmie...

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane