statystyki

Mniej osób ma być zagrożonych ubóstwem: Będzię większa dostępność do żłobków i przedszkoli

autor: Michalina Topolewska13.08.2014, 06:58; Aktualizacja: 13.08.2014, 09:10

Zwiększenie dostępności do opieki żłobkowej i przedszkolnej oraz zapewnienie dostępu do niedrogich mieszkań mają przyczynić się do tego, że liczba osób zagrożonych biedą i wykluczeniem społecznym do 2020 r. zmniejszy się o 1,5 mln.

Takie założenia przewiduje przyjęta wczoraj przez rząd uchwała w sprawie „Krajowego programu przeciwdziałaniu ubóstwu i wykluczeniu społecznemu 2020. Nowy wymiar aktywnej integracji”. Jest to pierwszy taki strategiczny dokument, który zawiera kompleksowe działania mające doprowadzić do trwałego zmniejszenia liczby osób znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej.

Kluczowe kierunki działań na lata 2014–2020 to zmniejszenie wykluczenia dzieci i młodzieży, stworzenie szansy na bezpieczne wejście na rynek pracy dla osób młodych oraz ułatwienie im godzenia pracy zawodowej z zakładaniem rodziny. Rząd kładzie też nacisk na aktywną integrację osób wykluczonych społecznie, wsparcie dla starszych oraz zapobieganie niepewności mieszkaniowej.

Dzięki podjętym działaniom wskaźnik osób zagrożonych wykluczeniem społecznym ma spaść z 27 proc. (tyle wynosił w 2011 r.) do 22 proc. w 2020 r. Innymi celami programu jest zwiększenie zatrudnienia osób niepełnosprawnych oraz kobiet wychowujących dziecko do 5. roku życia.


Pozostało jeszcze 28% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Komentarze (2)

  • Polka z wyboru(2014-08-14 22:53) Zgłoś naruszenie 00

    coś za dużo teraz się słyszy o tym ile to tusek nam nadaje piniąchów... hmmm wybory już blisko, niech się durny naród cieszy a po wyborach to się dopisze jakieś poprawki do ustaw tak żeby za dużo ludzi pomocy nie dostało. Tak stało się w przypadku zasiłków rodzinnych- niby nic się nie zmieniło, ale urzędnicy inaczej naliczają dochód na 1 członka rodziny, żyjąc na krawędzi ubóstwa ledwo się łapię na to rodzinne.. Poza tym bez odbudowy naszego przemysłu żadne zasiłki i zaklinanie rzeczywistości nie pomoże

    Odpowiedz
  • niepelnosprawni dorosli.(2014-08-13 10:00) Zgłoś naruszenie 00

    dajcie opiekuom pomoc taka sama tusk dal matkom dzieci w sejmie...

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane