ONZ: Polska nie jest przyjazna seniorom. Opieka medyczna jedną z najgorszych na świecie

autor: Karolina Nowakowska09.07.2014, 14:23; Aktualizacja: 09.07.2014, 14:26
Emeryt

Emerytźródło: ShutterStock

ONZ opublikował najnowszy ranking państw najbardziej przyjaznych osobom, które ukończyły 60 lat. Polska zajęła w nim 62. miejsce - najgorsze spośród wszystkich państw UE. Wyprzedzają nas także Białoruś, Tadżykistan i Wietnam.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:gazetaprawna.pl
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (13)

  • gość(2014-07-29 08:38) Zgłoś naruszenie 320

    Seniorzy w większości wypadków mają emerytury wypracowane za komuny teraz to już tylko zostaje torba, kij i śmietnik.

    Odpowiedz
  • Agata(2014-07-10 08:31) Zgłoś naruszenie 280

    Co na to nasz Minister zdrowia? Musimy czekać aż się zestarzeje i zrozumie problem?

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • pax(2014-07-10 18:02) Zgłoś naruszenie 240

    Nie trzeba raportu ONZ do czegoś, co wiemy od dawna

    Odpowiedz
  • filologini(2014-07-09 17:27) Zgłoś naruszenie 210

    Wciąż można się cieszyć, ze miłościwie nam panujący, wybitni pod względem stosowania etyki, nie zainwestowali naszych podatków w komory gazowe do utylizacji starców. Najprawdopodobniej uznali to za zbędny koszt.

    Odpowiedz
  • fachowiec(2014-07-28 15:41) Zgłoś naruszenie 150

    to i tak duży skok cywilizacyjny. W latach międzywojennych w każdej wsi jedna chata była przeznaczona na dożycie Osobom starszym, którzy w swoich rodzinach nie chcieli" zajmować miejsca przy ognisku domowym" i tam marzli o chlebie i wodzie.
    Problem opieki np DPS to rozwój domów opieki prywatnych. Tylko ile wynosi przeciętna emerytura której część trzeba oddać za opieką. Sam pobyt i jedzenie to koszt ok 50 zł na dobę razy 30 to 1500 zł a gdyby wprowadzić jeszcze opiekę , pielęgniarską, rehabilitacyjną, psychologiczną, terapię zajęciową to koszty wzrastają do 2000-2500 zł na miesiąc. A która osoba starsza ma taką emeryturę.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • kasia(2014-07-09 15:48) Zgłoś naruszenie 130

    Szkoda słów...

    Odpowiedz
  • Prawie 60(2016-07-10 13:06) Zgłoś naruszenie 70

    To po to by skrócić cierpienie

    Odpowiedz
  • kwa-kwa...(2016-07-11 01:14) Zgłoś naruszenie 50

    A polski rząd to sami seniorzy i młodych do koryta nie dopuszczą,wiedzą co robić......

    Odpowiedz
  • CZUJ DUCH(2017-07-12 17:41) Zgłoś naruszenie 20

    80 latek w szpitalu ??????????????ZYWYCH TRUPOW NIE --OBSLUGUJEMY ???Pomyslcie nim uda sie niektorym z WAS DOCIAGNAC .. W swoich sumieniach ocencie jaki moglby byc komentarz do rzeczywistosci bez hipokryzji i gdybania ??? To tylko kwestia czasu . Ja wiem kto mnie k o p i e .Wy W Y , W Y TEJ PRZYJEMNOSCI JUZ MOZECIE NIE MIEC ! !???????????????

    Odpowiedz
  • glaca(2017-07-15 15:34) Zgłoś naruszenie 00

    Mam 76 lat i rzadnej rodziny jezeli zacznę chorowac wyjadę do Holandii i poddam się eutanazji

    Odpowiedz